Skip to main content
search
Aktualności

Dobra zabawa – jak zawsze – na pikniku w Zielonkach

By 3 czerwca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019 przez admin

zielonki1Słońce, radość i dobra zabawa – tak pokrótce można opisać niedzielną imprezę w sołectwie Zielonki. Atrakcji było co niemiara, wszak było to wielkie świętowanie Dnia Dziecka. Na zieloneckiej scenie zaprezentowały się m.in. przedszkolaki, uczestnicy szkoły tańca Fit&Dance, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach oraz Aleksandra Krzyworzeka i Katarzyna Fiedor. Nie zabrakło występu chóru Bel Canto oraz Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej w Zielonkach pod batutą Wojciecha Karwata, które działają przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Zwieńczeniem imprezy było kino plenerowe poprzedzone taneczną imprezą w wykonaniu zespołu Sempre.

Witam na corocznym pikniku organizowanym przez sołectwo Zielonki, Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz przy pomocy naszej straży pożarnej. Świętujemy Dzień Dziecka – zapraszam do korzystania z atrakcji i życzę wszystkim miłej imprezy – mówił sołtys sołectwa Zielonki Władysław Orzechowski, któremu towarzyszyła prowadząca imprezę Magdalena Lech z CKPiR w Zielonkach.
Od września zeszłego roku przedszkolaki z Zielonek brały udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów, oglądały spektakle teatralne i same wcielały się w różne role występując podczas Festiwalu Dziecięcych Sztuk Teatralnych. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały także na pikniku. W Zielonkach zatańczyli uczestnicy szkoły tańca Fit&Dance oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach, których do występu przygotowywały nauczycielki: Aneta Dragosz i Agnieszka Wypijewska-Kurek. Nie zabrakło też występów małych hiphopowców i baletnic. Mini recital z piosenkami m.in. Maryli Rodowicz i Agnieszki Osieckiej zaprezentowały Aleksandra Krzyworzeka i Katarzyna Fiedor.
Do śpiewania i tańca zachęcał Wojciech Karwat, który akompaniował paniom z chóru Bel Canto.
Zapraszamy do chóru, jest bardzo miła atmosfera. Dziewczyny fajne, uśmiechnięte, ładnie śpiewają, a próby odbywają się raz w tygodniu – zachęcał Wojciech Karwat, który chwilę później dyrygował Parafialno-Gminną Orkiestrą Dętą w Zielonkach.
Aneta Szablowska i Renata Kosno, radne gminy Zielonki oraz członkinie Stowarzyszenia Koalicja dla Gminy Zielonki przekazały nagrody w quizie ekologicznym. Dzieci i rodzice chętnie odpowiadali na pytania dotyczące recyklingu, smogu i segregowania śmieci.  Podczas imprezy najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych, eko i cyrkowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane atrakcje dla dzieci, pokaz umiejętności strażackich przygotowany przez druhów z OSP Zielonki oraz mini festiwal kolorów. Muzyczną zabawę zapewnił zespół Sempre, a na zakończenie miłośnicy seansów pod chmurką oglądnęli polską komedię „Narzeczony mimo woli”.
KB
Więcej zdjęć: GALERIA

zielonki5

zielonki2

zielonki3

zielonki4

zielonki6

zielonki7

zielonki8

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content