Skip to main content
search
Aktualności

Dofinansowanie instalacji OZE dla mieszkańców – podpisane umowy z wykonawcami w gminie Zielonki w ramach „Partnerskiego projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla Gmin Województwa Małopolskiego”. Nabór zakończony

By 13 maja 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 maja 2020 przez admin

ozeGmina Zielonki podpisała umowy na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w domach mieszkańców z dofinansowaniem w ramach partnerskiego projektu dla gmin Małopolski – 30 kwietnia 2020 r. z firmą Flexipower Group Sp. z o.o. sp.k na montaż 52 kolektorów słonecznych i 8 maja 2020 r. z firmą Sanito sp z o.o. na montaż 193 paneli fotowoltaicznych i 19 pomp ciepła w domach mieszkańców uczestniczących w projekcie. Trwa realizacja projektu, nabór jest już zakończony. 

Montaż instalacji OZE na domach prywatnych w ramach projektu, w którym uczestniczy 40 gmin z województwa małopolskiego, w tym gmina Zielonki, możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W ramach zadania na terenie gminy Zielonki ma powstać 264 instalacji fotowoltaicznych, solarnych i pomp ciepła z dofinansowaniem unijnym na domach prywatnych.  Wkład własny mieszkańców wynosi 40 proc. wartości instalacji plus podatek VAT od instalacji, a wartość dofinansowania to 60 proc. kosztów instalacji netto. Zielonki są jedną z gmin województwa, gdzie takich instalacji powstanie najwięcej. Wartość całkowita projektu dla gminy Zielonki to 4 128 167,23 zł, dofinansowanie wynosi 2 275 183,61  zł, a wkład własny mieszkańców – 1 852 983,62 zł.  
Harmonogramy realizacji poszczególnych działań dla gminy Zielonki przewidują wykonanie montażu w przypadku paneli fotowoltaicznych w ciągu najbliższych 3 miesięcy, kolektorów słonecznych w 4. kwartale br., tak jak i pomp ciepła (tutaj jest to uzależnione od sezonu grzewczego). Harmonogramy będą ulegały modyfikacjom również ze względu na sytuację epidemiczną.  
Przed montażem gmina Zielonki rozpoczyna wysyłkę wezwań do zapłaty do osób, które podpisały umowy. Zgodnie z zawartą umową organizacyjno-finansową wkład własny płatny jest w terminie 14 dni od otrzymania pisma dostarczonego za pośrednictwem Poczty Polskiej. Sukcesywnie będą rozsyłane wezwania dotyczące instalacji fotowoltaicznej, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła.
Dofinansowanie „Partnerskiego projektu budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla Gmin Województwa Małopolskiego” pochodzi z działania 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, Poddziałanie: 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Liderem projektu jest gmina Kocmyrzów-Luborzyca.
 
Close Menu
 
24 kwietnia 2024
Skip to content