Skip to main content
search
Relacje

Doskonale zagrane i zaśpiewane

By 12 stycznia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 stycznia 2015 przez admin

koncert1

O tym jak piękna jest tradycja świątecznego kolędowania mogli się przekonać uczestnicy noworocznego koncertu, który 11 stycznia odbył się w Centrum Integracji Społecznej. Po raz pierwszy wspólnie na scenie w Zielonkach wystąpił zespół Fermata pod dyrekcją Anny Roj z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Orkiestra Wieniawa z Raciborowic pod batutą Jarosława Ignaszaka.


Trąbki, puzony, saksofony, flety i wiele innych instrumentów zabrzmiało podczas instrumentalnego wykonania takich utworów jak „Adeste fideles” czy „O holy night”. Także chór Fermata wykonał kilka utworów a capella tj. „Nad Betlejem w ciemną noc” i „Jezus malusieńki”, by później wspólnie z orkiestrą pokazać swój muzyczny kunszt. Kilka pastorałek i kolęd, przy akompaniamencie orkiestry, zaśpiewali soliści zespołu Fermata: Jagoda Wiecha, Izabela Grzyborowska, Hania Malinowska, Weronika Syc, Ola Medyńska, Maja Sum, Klaudia Kruczek, Norbert Kociarz i Bartosz Sołga. Prócz tradycyjnych kolęd tj. „Hola, hola pasterze z pola” czy też „Paśli pasterze woły” zaśpiewano także ukraińską pieśń świąteczną „Szczedryk, szczedryk”.

fermataB

 

Na zakończenie orkiestra Wieniawa, zespół Fermata i zgromadzona publiczność, pod batutą Jarosława Ignaszaka wspólnie zaśpiewali „Bóg się rodzi”. Wspaniały koncert został nagrodzony burzą oklasków i zachętą do bisowania, dzięki temu raz jeszcze można było usłyszeć kolędy „Jam jest dudka” i „Feliz Navidad”.
Przygotowania zespołu Fermata do występu trwały już od grudnia, przed finałowym koncertem odbyła się tylko jedna wspólna próba, co pokazuje jak świetnych muzyków mogliśmy oglądać podczas niedzielnego koncertu.

koncertA


A jakie plany w najbliższym czasie ma zespół Fermata? – 31 stycznia wystąpimy podczas Myślenickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. To czego nauczyliśmy się w ostatnim czasie, chcemy zaprezentować przed profesjonalnym jury i zawalczyć o zwycięstwo – mówiła Anna Roj, opiekun muzyczny zespołu Fermata i pomysłodawczyni zieloneckiego koncertu.
KB
Zapraszamy do oglądnięcia FOTOALBUMU z tego wydarzenia.

koncert2

koncert1

koncert3

koncert4

koncert5

koncert6

koncert7

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content