Skip to main content
search
Aktualności

Dotacja z województwa małopolskiego dla OSP Trojanowice

By 7 sierpnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 sierpnia 2018 przez admin

DSC 07911000xNowego wozu strażackiego z pełnym wyposażeniem może wkrótce spodziewać się Ochotnicza Straż Pożarna w Trojanowicach dzięki dotacjom z budżetu gminy Zielonki, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz dotacji pozyskanej z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018”. Z województwa OSP otrzymała 80 tys. zł, a 350 tys. zł z budżetu gminy Zielonki celem zakupu nowego, średniego pojazdu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4×4. Kwoty te uzupełni dotacja z KG PSP również w wysokości 350 tys. zł.

Oficjalne przekazanie dotacji z konkursu „Bezpieczna Małopolska” miało miejsce 3 sierpnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, w tym spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Zielonki Bogusław Król i prezes jednostki OSP Trojanowice Rafał Pietrzyk. W ramach dwóch konkursów: Bezpieczna Małopolska 2018 i Małopolskie Remizy 2018 do 258 małopolskich jednostek OSP trafi ponad 5,2 mln zł, z czego niemal 3 mln na remonty remiz, a ponad 2,2 mln zł na zakup samochodów i sprzętu. Umowy przekazali marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa oraz członek zarządu Grzegorz Lipiec.
Średnia szacowana wartość nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Trojanowice to 780 000 zł. Stary samochód marki Magirus Deutz wyprodukowany w 1973 roku, przekazany OSP w Trojanowicach do użytku w 2006, jest już wysłużony i skorodowany, wymaga drogiego remontu, który przekracza jego wartość.   
OSP w Trojanowicach w tym roku świętowało stulecie swojego istnienia. Dziś jest jedną z dziewięciu jednostek działających na terenie gminy, uczestniczy w akcjach również w gminach ościennych. Ochotnicy niosą pomoc w razie pożaru, podczas usuwania skutków klęsk żywiołowych i w wypadkach drogowych. Służą lokalnej społeczności także zabezpieczając ruch drogowy i dbając o bezpieczeństwo podczas gminnych wydarzeń.

Marcelina Majewska

Fot. www.malopolska.pl

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content