Skip to main content
search
Aktualności

Druh Stanisław Figiel ma 101 lat! Wstąpił do OSP w 1941 roku.

By 21 kwietnia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 kwietnia 2021 przez admin

S. Figiel 2 Trudno w to uwierzyć, ale Stanisław Figiel wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach aż 80 lat temu! Przez lata był aktywnym strażakiem, dziś jest honorowym strażakiem w jednostce. Pasją do pożarnictwa zaraził syna, który również od wielu lat działa w tej samej jednostce. Stanisław Figiel urodził się 19 kwietnia 1920 r. w Bibicach. W 1941 roku, w czasie wojny pan Stanisław został członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach i jest nim aż do dziś. 19 kwietnia pan Stanisław świętował 101. urodziny. – Przyjechała delegacja strażaków z OSP Bibice, były kwiaty, pogawędki. Tato dostał także okolicznościową koszulkę, w której pozował do zdjęć – opowiada Władysław Figiel, syn pana Stanisława.

 

Za zaangażowanie w życie społeczności pan Stanisław wielokrotnie odbierał dyplomy i medale, odnaczono go także Krzyżem Batalionów Chłopskich.

– Taki dzień jak dziś jest dla nas wyjątkowym świętem. Niewielu ludziom Opatrzność Boska pozwala osiągnąć wiek, o którym marzymy wszyscy i niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz. Serdecznie gratulujemy, wyrazy uznania dla przeżytych lat i życzenia wszelkiej pomyślności i pogody ducha na kolejne lata. Niech każdy dzień wnosi w Twoje życie Druhu Stanisławie wiele ciepła, miłości i niech życie upływa Ci w spokoju i zdrowiu – życzą swojemu honorowemu druhowi jego przyjaciele z jednostki OSP Bibice.

Stanisław Figiel został uhonorowany dyplomami i medalami przez OSP, gminę Zielonki oraz sołectwo Bibice. Odznaczono go także Krzyżem Batalionów Chłopskich.

Źródło: osp.pl

Zdjęcia: OSP Bibice

S. Figiel 1

Małe zdjęcie przedstawia p. Stanisława Figla. Na dużym Jubilat w otoczeniu przedstawicieli OSP BIbice.

Close Menu
 
20 maja 2024
Skip to content