Skip to main content
search
Aktualności

Dwieście lat, panie Stanisławie!

By 17 kwietnia 2020No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 17 kwietnia 2020 przez admin

S. Figiel zmndyplom pWojt 119 kwietnia 2020 roku, mieszkaniec Bibic w gminie Zielonki, pan Stanisław Figiel świętował 100. rocznicę urodzin. Serdecznie gratulujemy! 
Jubilat urodził się w 1920 roku w Bibicach, działał w miejscowych organizacjach młodzieżowych. W czasie II wojny światowej walczył w Batalionach Chłopskich, miał pseudonim „Czerstwy”, odznaczono go Krzyżem Batalionów Chłopskich. W 1941 r. wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach; był uhonorowany dyplomami i medalami przez straż, a za zaangażowanie społeczne był też doceniany i nagradzany przez sołectwo i gminę. 
Zwyczajowo wszystkim stulatkom  gratulacje od samorządu gminy Zielonki osobiście składa wójt gminy Zielonki Bogusław Król, jednak tym razem, ze względu na sytuację epidemiczną, jest to  niemożliwe. Będąc myślami przy Szanownym Jubilacie, władze samorządowe gminy Zielonki pragną złożyć panu Stanisławowi tą drogą, za pośrednictwem internetu, wyrazy uszanowania, pogratulować setnego jubileuszu i życzyć zdrowia i wszystkiego dobrego w przyszłości. 
Dla Jubilata gratulacje listowne przekazały też władze państwowe i wojewoda.  
Poniżej i obok publikujemy listy gratulacyjne od Premiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego, Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika oraz wójta gminy Zielonki Bogusława Króla. 
list p. premier 1
 
list p. wojewoda
Close Menu
 
23 lutego 2024
Skip to content