Skip to main content
search
Aktualności

Dwóch laureatów z gminy Zielonki nagrodzonych przez Powiat Krakowski

By 30 kwietnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 kwietnia 2019 przez admin

nagrodyNagrodę Główną Powiatu Krakowskiego za wybitne wyniki sportowe otrzymał Władysław Kućmierczyk, utytułowany tenisista z gminy Zielonki; a Katarzyna Gazda-Suchanek, trenerka drużyn cheerleaderek z gminy Zielonki otrzymała nagrodę Powiatu Krakowskiego za znakomite osiągnięcia w działalności sportowej w kategorii trener. Pan W. Kućmierczyk otrzymał dodatkowo Nagrodę Wojewody Małopolski Piotra Ćwika za całokształt osiągnięć sportowych i kulturalnych. Jesteśmy dumni z mieszkańców naszej gminy i bardzo Państwu gratulujemy! Warto tu wspomnieć, iż zarówno K. Gazda-Suchanek, jak i W. Kućmierczyk są też laureatami tegorocznych Nagród i Stypendiów Sportowych Gminy Zielonki.

Do tegorocznej, szóstej edycji nominowano 46 osób, a 26 zostało nagrodzonych. Gala odbyła się 25 kwietnia w dworze w Tomaszowicach w gminie Wielka Wieś. Nagrody powiatu krakowskiego przyznano za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury, za wyniki sportowe i za osiągnięcia w działalności sportowej. Po raz drugi zostały przyznane też nagrody starosty dla organizacji pozarządowych wyróżniających się w pracy na rzecz społeczności lokalnej.
Nagrodę główną w dziedzinie sportu odebrał jeden z najstarszych sportowców w powiecie krakowskim – 81-letni tenisista Władysław Kućmierczyk z gminy Zielonki. Pan Władysław jest aktywnym sportowcem i artystą kabaretowym. W zeszłym roku otrzymał z rąk wójta gminy Zielonki, Bogusława Króla Nagrodę Samorządową – „Śledzika”. W 2018 roku obchodził 60. rok działalności kulturalnej i sportowej; jest dwukrotnym zdobywcą tytułu Superseniora w Ogólnopolskim Wielobojowym Turnieju Mistrzów TKKF oraz zdobywcą I miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. 80+ w tenisie ziemnym. Jest też prezesem Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego, w którym prowadzi dla młodzieży zajęcia z tenisa stołowego.
Katarzyna Gazda-Suchanek jest trenerką drużyny cheerleaderek z gminy Zielonki od 9 lat, na swoim koncie ma wiele sukcesów i zwycięstw.  Największym sukcesem 2018 roku były wyniki uzyskane podczas Mistrzostwach Polski, które rozgrywano w Ostrowi Mazowieckiej. W kwietniu tego roku wzięły po raz pierwszy wzięły udział w mistrzostwach w Czechach.
Każdy sukces moich podopiecznych przynosi mi radość. Sukcesem czasami jest zdobyty medal, innym razem po prostu udział w zawodach. W kategoriach sukcesu postrzegam również zdobywanie nowych umiejętności przez zawodniczki, powiększanie się grona osób zainteresowanych dołączeniem do drużyn. Zaproszenie do udziału w pokazach i eventach również świadczy o naszym sukcesie i jest niezwykle miłym dopełnieniem naszej pracy – mówi Katarzyna Gazda.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
KB

nagroda2

nagroda3

nagroda4

nagrody5

Close Menu
 
19 maja 2024
Skip to content