Skip to main content
search
Aktualności

Dwóch laureatów z gminy Zielonki nagrodzonych przez Powiat Krakowski

By 30 kwietnia 2019No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 30 kwietnia 2019 przez admin

nagrodyNagrodę Główną Powiatu Krakowskiego za wybitne wyniki sportowe otrzymał Władysław Kućmierczyk, utytułowany tenisista z gminy Zielonki; a Katarzyna Gazda-Suchanek, trenerka drużyn cheerleaderek z gminy Zielonki otrzymała nagrodę Powiatu Krakowskiego za znakomite osiągnięcia w działalności sportowej w kategorii trener. Pan W. Kućmierczyk otrzymał dodatkowo Nagrodę Wojewody Małopolski Piotra Ćwika za całokształt osiągnięć sportowych i kulturalnych. Jesteśmy dumni z mieszkańców naszej gminy i bardzo Państwu gratulujemy! Warto tu wspomnieć, iż zarówno K. Gazda-Suchanek, jak i W. Kućmierczyk są też laureatami tegorocznych Nagród i Stypendiów Sportowych Gminy Zielonki.

Do tegorocznej, szóstej edycji nominowano 46 osób, a 26 zostało nagrodzonych. Gala odbyła się 25 kwietnia w dworze w Tomaszowicach w gminie Wielka Wieś. Nagrody powiatu krakowskiego przyznano za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury, za wyniki sportowe i za osiągnięcia w działalności sportowej. Po raz drugi zostały przyznane też nagrody starosty dla organizacji pozarządowych wyróżniających się w pracy na rzecz społeczności lokalnej.
Nagrodę główną w dziedzinie sportu odebrał jeden z najstarszych sportowców w powiecie krakowskim – 81-letni tenisista Władysław Kućmierczyk z gminy Zielonki. Pan Władysław jest aktywnym sportowcem i artystą kabaretowym. W zeszłym roku otrzymał z rąk wójta gminy Zielonki, Bogusława Króla Nagrodę Samorządową – „Śledzika”. W 2018 roku obchodził 60. rok działalności kulturalnej i sportowej; jest dwukrotnym zdobywcą tytułu Superseniora w Ogólnopolskim Wielobojowym Turnieju Mistrzów TKKF oraz zdobywcą I miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. 80+ w tenisie ziemnym. Jest też prezesem Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego, w którym prowadzi dla młodzieży zajęcia z tenisa stołowego.
Katarzyna Gazda-Suchanek jest trenerką drużyny cheerleaderek z gminy Zielonki od 9 lat, na swoim koncie ma wiele sukcesów i zwycięstw.  Największym sukcesem 2018 roku były wyniki uzyskane podczas Mistrzostwach Polski, które rozgrywano w Ostrowi Mazowieckiej. W kwietniu tego roku wzięły po raz pierwszy wzięły udział w mistrzostwach w Czechach.
Każdy sukces moich podopiecznych przynosi mi radość. Sukcesem czasami jest zdobyty medal, innym razem po prostu udział w zawodach. W kategoriach sukcesu postrzegam również zdobywanie nowych umiejętności przez zawodniczki, powiększanie się grona osób zainteresowanych dołączeniem do drużyn. Zaproszenie do udziału w pokazach i eventach również świadczy o naszym sukcesie i jest niezwykle miłym dopełnieniem naszej pracy – mówi Katarzyna Gazda.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
KB

nagroda2

nagroda3

nagroda4

nagrody5

Close Menu
 
26 lutego 2024
Skip to content