Skip to main content
search
Aktualności

„Działaj lokalnie” – umowy podpisane, czas na realizację

By 2 sierpnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2018 przez admin

dzialaj lokalnie gala zmnTrzy projekty z terenu gminy Zielonki znalazły się wśród przedsięwzięć dofinansowanych w ramach programu „Działaj Lokalnie” przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa. Przekazanie umów miało miejsce 31 lipca podczas gali w Bibliotece Publicznej w Michałowicach. Projekty z gminy Zielonki to „Węgrzce na sportowo” Małopolskiego Stowarzyszenia Rozwoju i Edukacji Szerokie Horyzonty, „Podaruj swoje kolory raciborowickiej świątyni, a wspomnienia dzieciom” Fundacji im. Marszałka Marka Nawary i „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” Ochotniczej Straży Pożarnej z Bibic.

Projekt „Węgrzce na sportowo” Małopolskiego Stowarzyszenia Rozwoju i Edukacji Szerokie Horyzonty polegać będzie na integracji lokalnej społeczności i aktywizacji młodzieży poprzez zorganizowanie cyklicznych zajęć sportowych, takich jak wycieczki rowerowe, turniej piłki plażowej, biegi. Projekt „Podaruj swoje kolory raciborowickiej świątyni, a wspomnienia dzieciom” zaproponowała Fundacja im. Marszałka Marka Nawary, będzie to cykl spotkań edukacyjnych związanych z postacią Jana Długosza i zabytkowym kościołem w Raciborowicach w gminie Michałowice. Do parafii raciborowickiej należą też mieszkańcy Batowic, położonych w gminie Zielonki. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach zrealizuje projekt „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” przyswajający zasady ruchu drogowego dla dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej. Strażacy realizować go będą od września do listopada we współpracy ze Szkołą Podstawową w Bibicach. – Zamierzamy przeprowadzić szkolenia dla ok. 400 dzieci z zasad ruchu drogowego – prawidłowego poruszania się po drogach i konieczności noszenia odblasków – mówi Marek Małek, naczelnik OSP Bibice, autor projektu. Szkoła znajduje się w rejonie, gdzie przebiega główna droga, a dzieci, do których strażacy z Bibic kierują szkolenia, są jeszcze często odprowadzane przez rodziców, ale już stają się samodzielnymi pieszymi. W ramach projektu zostaną dla nich zakupione elementy odblaskowe.
Każda z organizacji otrzymała dotację w wysokości 3000 zł na realizację swojego projektu. Otrzymali je również: jednostki OSP z  Modlnicy i Zagórzyc Dworskich, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Michałowice „Pod Kwitnącą Jabłonią”, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich „Kolibaby” z Kocmyrzowa-Luborzycy, Koła Gospodyń Wiejskich z Kocmyrzowa, Pietrzejowic i Pobiednika Małego.
Prócz beneficjentów projektu w gali wzięli udział prezes stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa Piotr Adamczuk oraz wiceprezesi Barbara Kawa, Monika Wołek, Marcin Rybski i z biura Korony: dyrektor  Monika Kwaczała oraz Joanna Sołtys, Katarzyna Nogieć i Iwona Kociarz. Po uroczystości odbyło się spotkanie informacyjno – promocyjne dla grantobiorców, w trakcie którego zostało omówione co należy zrobić, aby dobrze zrealizować i rozliczyć projekt.
Stowarzyszenie dziękuje wszystkim grantobiorcom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie wniosków. W gminach Korony są ludzie, którym „się chce” tworzyć miejsca, wydarzenia, warsztaty oraz spotkania aktywizujące lokalną społeczność. Wiedzą najlepiej, czego potrzebuje ich okolica, a tworząc ciekawe projekty dają mieszkańcom możliwość rozwoju fizycznego i intelektualnego. Zachęcają do dalszego działania, zarażają swoim entuzjazmem i pasją. Potrafią zainspirować osoby w różnym przedziale wiekowym do podejmowania wspólnych wyzwań i rozwoju otoczenia, w którym mieszkają.
Korona Północnego Krakowa, red. IO

 stopka dzialaj lokalnie

„Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa”

Close Menu
 
18 kwietnia 2024
Skip to content