Skip to main content
search
Relacje

Dziarska siedemdziesięciolatka

By 27 września 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 września 2016 przez admin

23Ludowy Klub Sportowy Zieleńczanka w tym roku świętuje 70-lecie swego istnienia. Z tej okazji 24 września na stadionie jubilatki odbyły się uroczystości rocznicowe. Zieloneckie drużyny rozegrały  mecze, organizatorzy przygotowali loterię fantową dla kibiców, zarząd klubu wręczył osobom zasłużonym medale i dyplomy, były: atrakcje dla dzieci, poczęstunek dla gości, a także dyskoteka na świeżym powietrzu.

LKS Zieleńczanka ma swoją bogatą siedemdziesięcioletnią historię, miejsce w sercach wiernych kibiców i choć lata lecą, z pewnością nie traci werwy. Stworzyli go niegdyś sportowi  pasjonaci a i kontynuatorzy to ludzie, którzy lubią to, co robią  i wierzą w sens swojej pracy. Zieleńczanka dba o silną, młodą reprezentację. Regularnie w klubie trenuje około 200 osób w dziewięciu drużynach podzielonych na kategorie wiekowe: seniorów, juniorów starszych, a także młodzików, orlików, żaków i skrzatów.
Największym sukcesem Zieleńczanki były awanse drużyny seniorów do IV ligi –  pierwszy, historyczny, który zbiegł się z 65-leciem klubu w 2011 roku  i kolejny w sezonie 2013/2014.  Obecnie piłkarscy seniorzy z Zielonek grają w V lidze, a drużyna juniorów starszych uczestniczy w rozgrywkach II ligi krakowskiej.
Niedawno temu zmienił się skład zarządu klubu. Prezesem został wieloletni działacz Michał Rożek, a wiceprezesem Michał Hamerski. W planach na przyszłość mają przede wszystkim pracę z młodzieżą  a także starania, by szkolenia sportowe mogły odbywać się w należytych warunkach. Kluczową dla klubu jest rozbudowa infrastruktury, zwłaszcza zaplecza socjalnego.
Jubileusz 70-lecia nie mógł się odbyć bez rozgrywek piłkarskich. Trampkarze Zieleńczanki w starciu ze Skalanką Skała  ulegli gościom 0:2. Mecz  młodzików Zieleńczanki z Wawelem Kraków zakończył się rezultatem  3:2 dla gości. Bramki dla Zieleńczanki zdobyli Oliwier Krakowiak i Wiktor Hojnor. Seniorzy Zieleńczanki zremisowali  2:2  ze Spójnią Osiek Zimnodół, wyrównujące bramki  dla gospodarzy strzelili: Artur Katarzyński i Kamil Dodek.
Zarząd Klubu przyznał specjalne wyróżnienia byłym i obecnym działaczom sportowym związanym z LKS Zieleńczanka: szkoleniowcom, zawodnikom oraz osobom wspierającym  klub. Otrzymali je: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, sołtys Zielonek i radny gminy Władysław Orzechowski, Krystyna Zabiegaj i Zarząd Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Zielonkach a także Rafał Małek, Roman Rożek, Rafał Firek, Bartosz Kubala, Aleksander Bystroń, Zbigniew Baran, Wiesław Kozłowski, Janusz Dechnik, Jacek Figiel, Kazimierz Krzywdziński, Antoni Leszczyński, Tadeusz Baran, Bogdan Baran, Jan Chrzan,  Józef Sołek, Artur Czarnik, Rafał Chacuś, Dariusz Dragosz, Andrzej Prochal, Stanisław Baran, Zdzisław Kurzdym, Tomasz Dudek, Doceniono również 20-letnią pracę Michała Rożka, obecnego prezesa Zieleńczanki.
Dyplomy otrzymali także członkowie zarządu klubu: Piotr Kozłowski, Grzegorz Brożek i Grzegorz Orłowski.
Czego życzyć Zieleńczance na kolejne lata? – Jak najmniej kontuzji zawodników, nowego budynku socjalnego i żeby zarząd prężnie działał. Mamy dziewięć drużyn, w tym siedem młodzieżowych oraz juniorów i seniorów. Mnóstwo osób, nie tylko z Zielonek, ale i z Krakowa pyta o treningi – mówił prezes Michał Rożek. Jest więc dla kogo pracować.
KŁK

 
 
 
 
02
1
00045
Close Menu
 
18 kwietnia 2024
Skip to content