Skip to main content
search
Aktualności

Dziekanowickie piknikowanie

By 25 maja 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 maja 2018 przez admin

dziekanowice1

Występy artystyczne, pokazy strażackie i atrakcje dla dzieci zachęciły wielu mieszkańców sołectwa Dziekanowice i gminy Zielonki do udziału w rodzinnym pikniku, który odbył się 19 maja w Dziekanowicach.

Pogoda dopisała, a z tego faktu najbardziej cieszyły się dzieci bawiące na placu zabaw i tuż obok niego. Z radością skakały m.in. w wielkim dmuchanym zamku oraz jeździły na karuzeli. Długie kolejki ustawiały się do basenu z kulami wodnymi. W przerwie od zabaw dla dzieci przygotowano soczki oraz słodkości. Miłych gości powitał sołtys Stanisław Czaplak. Na scenie swój minirecital zaprezentowała Kamila Morawiecka, a na akordeonie zagrał Grzegorz Waśko. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Bogusław Król, wójt gminy Zielonki, Mirosław Golanko – wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki, Anna Sieńko i Krzysztof Lepiarczyk – radni gminy Zielonki oraz Marek Płachta, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
Na stoisku panie z Koła Gospodyń Wiejskich; czyli Wspaniałych, jak o nich z życzliwością mówi sołtys; częstowały domowymi ciastami oraz kanapkami ze smalcem. Miejsce pikniku to nie tylko plac zabaw i boisko sportowe, ale także siłownia zewnętrzna z widokiem na panoramę Krakowa. Na siłowni ćwiczy popołudniami m.in. Halina Ptak, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Dziekanowicach i zachęca innych do aktywnego spędzania czasu.
Do wspólnego wysłuchania bajki o słoniku zaprosiło Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Historia Wandy Chotomskiej stała się inspiracją do powstania kolorowych zwierzątek – żyraf i słoników, które dzieci tworzyły podczas warsztatów plastycznych.
Zainteresowaniem cieszył się pokaz udzielenia pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bosutowa. Pokazali m.in. w jaki sposób prawidłowo wykonać masaż serca, jak zareagować w przypadku zakrztuszenia i jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Chętne dzieci mogły przećwiczyć reanimację na fantomach, zobaczyć wóz strażacki  i dowiedzieć się więcej o pracy strażaków.
Impreza się udała. Dzieci z zaangażowaniem korzystały z atrakcji, a dla starszych mieszkańców była to okazja do spotkania, rozmowy i integracji – podsumował sołtys Dziekanowic Stanisław Czaplak.
KB
Więcej zdjęć: tutaj.

dziekanowice3

dziekanowice5

dziekanowice6

dziekanowice2

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content