Skip to main content
search
Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w Dziekanowicach

By 22 stycznia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 stycznia 2018 przez admin

dziekanowice1

20 stycznia w Domu Ludowym w Dziekanowicach odbyło się tradycyjne spotkanie z okazji święta wszystkich babć oraz dziadków. Na ten wieczór przygotowano różnorodne występy artystyczne, a na twarzach gości widać było radość i uśmiech.

Spotkanie rozpoczęli przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Dziekanowicach – Helena Ptak oraz sołtys Sołectwa Dziekanowice – Stanisław Czaplak. Przywitali oni przybyłych gości oraz przedstawili program wieczoru. Sołtys z uśmiechem na twarzy powiedział, że używany przez panią przewodniczącą skrót KGW to nic innego, jak… Koło Gospodyń Wspaniałych!
Nadszedł czas na występy artystyczne, które rozpoczęli najmłodsi – było „Sto lat” zagrane przez Mikołaja Rośka na trąbce oraz wyśpiewane przez Kamilę Morawską, Martynę Morawską, Gabrielę Rosiek i Milenę Rosiek. Mikołaj Rosiek zagrał także pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”, którą zaśpiewały dwie młode artystki. Poza tym Kamila Morawska zaśpiewała dla babć i dziadków piosenkę pt. „W moim magicznym domu”, a Gabriela Rosiek zagrała na pianinie kolędy m.in. „Cicha noc” oraz „Gdy się Chrystus rodzi”, które śpiewali wesoło wszyscy zebrani. Występ młodych artystów został nagrodzony gromkimi brawami.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich rozbawiły wszystkich zebranych ułożonymi przez siebie humorystycznymi wierszykami. O młodości i starości w rymowanych strofach mówiły: Maria Potępa, Maria Raj, Antonina Rosiek oraz Mieczysława Śmierciak. Ten krótki występ wywołał głośne oklaski i szeroki uśmiech na twarzach zebranych.
Kolejnym punktem programu był występ grupy kolędniczej Herodów z Owczar. Kolorowy, pełen energii oraz wspaniałych tekstów pokaz po raz kolejny tego wieczoru wprawił wszystkich w aurę radości i pozytywnej energii. W przedstawieniu pojawił się nawet… lekarz, który uzdrawiał kozę Żyda!
Po skończonym występie Herody tradycyjnie obkolędowali kilka osób, a na sam koniec przewodniczący tej grupy kolędniczej oraz przewodniczący Rady Gminy Zielonki – Ryszard Krawczyk, złożył wszystkim życzenia na nowy rok, aby był wspaniały. Życzenia złożył także Bogusław Król, wójt Gminy Zielonki. Życzył babciom i dziadkom „jak najwięcej miłości i radości”.
Po wszystkich występach oraz życzeniach babcie i dziadkowie otrzymali przepiękne kwiaty w ramach prezentu. Stoły nabrały kolorów i wlały w serca zebranych jeszcze więcej radości, a wszyscy znowu odśpiewali „Sto lat” na cześć solenizantów.
KK
Więcej zdjęć: ALBUM.

dziekanowice2

dziekanowice3

dziekanowice4

dziekanowice5

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content