Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Dzień Babci i Dziadka w Dziekanowicach

By 23 stycznia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 stycznia 2023 przez KB

Zgodnie z wieloletnią tradycją w Dziekanowicach odbyły się obchody dnia Babci i Dziadka, które zostały okraszone występem Herodów z Owczar.
Świętowanie zapoczątkowały życzenia od sołtysa Stanisława Czaplaka. Następnie wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie otrzymali kwiaty od sołtysa oraz Przewodniczącej Gminnej Rady Seniorów —Zofii Czaplak-Kupiec. Nie zabrakło także wójta gminy Zielonki Bogusława Króla. Całość uświetnił występ Herodów, którym przygrywał Artur Nogieć.
Cieszymy się, że mieszkańcy z radością przyjmują takie inicjatywy, o czym świadczy duża frekwencja wśród uczestników wydarzenia — podkreśla dyrektor CKPiR Marek Płachta — Ważne jest również to, że pamiętamy o najstarszym pokoleniu, w dzisiejszych czasach należy troszczyć się o wszystkich, aby nikt nie czuł się samotny i opuszczony.
Obchody dnia Babci w Polsce związane są z tygodnikiem „Kobieta i Życie”, który w 1964 roku wyszedł z inicjatywą ustanowienia takiego święta. Rok później w Poznaniu, właśnie 21 stycznia, chcąc uczcić jubileusz znanej artystki — Mieczysławy Ćwiklińskiej — podarowano jej tort z napisem „dla Babci”, powołując się na poznański zwyczaj. Według tego zwyczaju to właśnie 21 stycznia obchodzono święto Babci w Poznaniu. Temat został podchwycony przez Warszawski „Express Wieczorny”, który to rok później ogłosił 21 stycznia dniem Babci.

MS

Opisujemy: zdjęcia prezentują uczestników imprezy pt. Dzień Babci i Dziadka w Dziekanowicach

 

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content