Skip to main content
search
Relacje

Dzień Dziecka w Pękowicach

By 8 czerwca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 czerwca 2016 przez admin

IMG 0886Piękny i słoneczny dzień 4 czerwca młodzi mieszkańcy Pękowic i sąsiednich miejscowości spędzili na Błoniach Pękowickich. Imprezę pn. „Dzień Dziecka w Pękowicach” zorganizowało i przeprowadziło Stowarzyszenie „Perła Pękowic”, a rada sołecka wsparła ją finansowo. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Uczestnicy mieli do wyboru zajęcia artystyczne, edukacyjne, grę terenową, zawody sportowe, gry i zabawy.

Pod opieką pani Ani Czuby dzieci wspólnie namalowały 15-metrowy plakat rozpięty na ogrodzeniu boiska pod przewodnim hasłem „Najdłuższy jamnik w Pękowicach”(do oglądania w „galerii pod chmurką” na Błoniach); inne lepiły niezwykłe przedmioty na warsztatach ceramicznych prowadzonych przez panią Magdę Filipek. Można było również stworzyć oryginalny przedmiot za pomocą długopisu 3D.  Przez cały czas ofiarne panie – prawdziwe artystki! – malowały buzie dzieci przeistaczając je w kolorowe zwierzątka, kreując na ich twarzach fantastyczne wzory i obrazy.
Przy zabawie nie zapomnieliśmy o elementach edukacyjnych. Państwo Karol i Magda Dzięgielewscy wraz z córkami Julką i Hanią zorganizowali grę terenową „Poszukiwacze skarbów”. Korzystając z mapy dzieci szukały ukrytych wskazówek na terenie Błoń, aby na ich podstawie odnaleźć za pomocą specjalistycznego sprzętu ukryty skarb. Pan Karol i pani Magda, z wykształcenia archeolodzy przeprowadzili również profesjonalne wykopaliska archeologiczne, gdzie dzieci odkrywały stare budowle i przedmioty sprzed wielu lat, a także wykopaliska paleontologiczne, podczas których uczestnicy szukali kości dinozaura, wydrukowanych na drukarce 3D przez pana Adama Filipka. Wykopaliska odbyły się na terenie nowego, piaszczystego boiska do plażowej piłki siatkowej, urządzonego dzień wcześniej przez mieszkańców Pękowic.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zawody sportowe. Rozgrywki w bule, ringo i indywidualne konkurencje sportowe zorganizował znany ze swojej miłości do sportu pan Jan Ziółko. Prawdziwym hitem sportowym okazały się biegi, przygotowane i przeprowadzone przez pana Olka Brożka, przy pomocy córek – Zuzi i Amelki. Wzięło w nich udział prawie 80 dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Biegom towarzyszyły ogromne emocje zarówno uczestników, jak i ich rodziców. Po zakończeniu zawodów, każde dziecko otrzymało pamiątkowy, ceramiczny medal z logo Stowarzyszenia. Starsze dzieci miały okazję postrzelać do celu  z prawdziwej wiatrówki. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się kort tenisowy, zajęty praktycznie bez przerwy do samego wieczora. Najmłodsi (ale nie tylko) z wielkim samozaparciem łowili magnetyczne rybki, wykonane własnoręcznie przez Ninę i Kasię Rams.
Niezależnie od wszystkich zorganizowanych atrakcji, dzieci mogły do woli korzystać z ogromnej dmuchanej zjeżdżalni, dmuchanego zamku z kulkami, wyskakać się na trampolinie, a najmłodsi – spróbować swoich sił na samochodzikach. Wielkim powodzeniem cieszyły się dwa przemiłe pieski – Jenny i Tutka, które zostały wygłaskane przez niezliczone ręce. 
Atrakcjom towarzyszyła muzyka, a dzieci i ich rodzice mogli posilić się na grillu, obsługiwanym przez firmę z Brzozówki. Ponadto, uczestnicy zostali obdarowani słodyczami, jabłkami, soczkami, nagrodami rzeczowymi oraz balonikami. 
Zarząd Stowarzyszenia Perła Pękowic serdecznie dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój czas i energię na przygotowanie i organizację imprezy. W szczególności dziękujemy dzieciom, które m.in. własnoręcznie wykonały piękne plakaty reklamujące imprezę, rekwizyty do zabaw, pamiątkowe medale, a także młodzieży, która z poświęceniem pomagała w trakcie imprezy. Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali nagrody, owoce i słodycze dla uczestników. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom dzień ten pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Romana Toft
Stowarzyszenie “Perła Pękowic”

Radna Gminy Zielonki 

DSC 0178
DSC 0183
DSC 0198
Dzien dziecka 16
Dzien dziecka 18
Dzien dziecka 22
Dzien dziecka 31
Dzien dziecka 55
IMG 0820
Dzien dziecka 51
Dzien dziecka 37

 

 

 

 

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content