Skip to main content
search
Relacje

Dzień Kobiet w Węgrzcach

By 12 marca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 marca 2018 przez admin

IMGP036810 marca w Kuźni w Węgrzcach odbył się uroczysty Dzień Kobiet zorganizowany przez Magdalenę Listoś, sołtys Węgrzc,  Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Węgrzc.  Uroczystość uświetnił wernisaż prac Moniki Malinowskiej.
Pani Monika urodziła się w Krakowie, w 1976 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie studia magisterskie na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2001 r. zrobiła dyplom w pracowni Miedziorytu pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Od 2002 – 2009 była członkiem Fyns Grafiske Varksted. Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz w wolnej chwili fotografią.  Specjalizuje się w malarstwie portretowym. Oprócz portretu, jednym z ulubionych przez malarkę tematów są również pejzaż i martwa natura. Obrazy pani Moniki znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą, w zbiorach instytucji oraz firm np. Muzeum Farmacji w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Bałtyckim Banku Spółdzielczym w Darłowie.  Uczestniczka wielu konkursów. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu dla Studentów ( III nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu na Obraz dla Młodych Malarzy ( II nagroda) oraz w kategorii ilustracja  (I nagroda przyznana przez portal FLN ).  Obecnie malarka pracuje i mieszka wraz z rodziną w Węgrzcach.
Podczas uroczystości można było podziwiać malarstwo p. Moniki Malinowskiej oraz otrzymać w prezencie karteczki będące reprodukcjami Jej obrazów. Spotkanie uświetniły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały słodki poczęstunek dla gości, miedzy innymi własnoręczne, pyszne wypieki.
Joanna Pasek, Red.

IMGP0383

IMGP0389

IMGP0378

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content