Skip to main content
search
Relacje

Dzień Matki i Ojca w Kole Seniora w Węgrzcach

By 20 czerwca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 czerwca 2017 przez admin

WP 20170617 02817 czerwca seniorzy z Węgrzc powitali lato i świętowali Dzień Matki i Ojca. – Matka jest ogniskiem rodu, mądrością wieków, źródłem tradycji matek i ojców – od tych słów i od życzeń rozpoczęła Zofia Kot, przewodnicząca Koła Seniora w Węgrzcach, bowiem spotkanie odbyło się pomiędzy Dniem Matki i Ojca.
Z poezji wybrano dwa wiersze o matce z tomiku Jana Chodzińskiego „Legendy i słowa w pięknego Bałtowa”, autor należy do koła i był obecny na spotkaniu. Wiersze wyrecytowała Krystyna Ulrik. Pytanie pani Zofii skierowane do matek: „Czy pamiętasz dzień, kiedy po raz pierwszy zostałaś matką?” wywołał niekończącą się dyskusję. Poruszano również temat relacji między matką i dzieckiem.
Na spotkaniu uhonorowano Mariannę Sochę, obchodzącą 80. urodziny. Pani Marianna poczęstowała seniorów tortem. Jest w kole od początku, od 2007 roku, pomagała je stworzyć pierwszej przewodniczącej Annie Płanecie, działa w zarządzie, jest niezmiennie aktywna do dziś. „Sto lat” było więc długo śpiewane.
Lato powitał na prośbę przewodniczącej Marian Jeleń wnosząc do sali bukiety z gałązek drzew, krzewów oraz kwiatów, które na początku lata kwitną w ogrodzie; jak w roku Wyspiańskiego przystało były wśród nich irysy, ale też kwitnące kiwi i pigwa.
Zofia Kot zachęcała również do udziału w wykładach zieloneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego zajęcia miały rozpocząć się w kilka dni po spotkaniu. Seniorzy z koła aktywnie włączają się w spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Węgrzcach i  w kolejne warsztaty malarskie pani Haliny Banaś w bibliotece inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Seniorzy planują również spotkanie we wrześniu – tym razem z okazji 10. rocznicy powstania koła. Koło wciąż rośnie, pani Klara Dzioba zdecydowała się zapisać i na wrześniowym spotkaniu ma dostać legitymację członkowską.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

WP 20170617 019
WP 20170617 032
Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content