Skip to main content
search
Aktualności

Dziś ruszył rządowy program 500 plus

By 1 kwietnia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 kwietnia 2016 przez admin

500 plusOd dziś, 1 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zielonkach przyjmowane są wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ od mieszkańców naszej gminy.  W pierwszym dniu działania programu wszystko przebiega sprawnie, wnioskodawcy obsługiwani są na bieżąco, bez kolejek. Według stanu na godzinę 16.00 pracownicy GOPS zarejestrowali 130 wniosków papierowych oraz 80 przysłanych drogą  elektroniczną.

W gminie Zielonki blisko 2 tysiące rodzin jest uprawnionych do pobierania świadczenia. Dziś będzie można złożyć wniosek do godziny 19.00.  Jutro, w sobotę, pracownicy GOPS będą rejestrować wnioski w godzinach od 8.00 do 14.00. Do 15 kwietnia wydłużone zostały godziny pracy GOPS oraz będzie on przyjmował wnioski w pierwszą i drugą sobotę kwietnia: link

W samym ośrodku przyjmowanie wniosków przebiega bez zakłóceń, jednak te przysyłane elektronicznie obarczone bywają błędami.

System elektroniczny nie weryfikuje poprawności wniosków, wiele z nich wpłynęło dzisiaj do nas nieprawidłowo wypełnionych lub niekompletnych, brak w nich wymaganych załączników, ich nadawcy będą wzywani do weryfikacji oraz uzupełnienia danych, przez to wydłuży się czas wydania decyzji o świadczeniu. Prosimy, by skrupulatnie czytać i wypełniać wnioski, zwłaszcza te wysyłane elektronicznie – radzi kierownik GOPS w Zielonkach Iwona Wardęga-Łechwan.
Wszelkie informacje dotyczące programu 500+, m.in. o tym, gdzie pobrać wniosek, jak prawidłowo go wypełnić oraz gdzie go złożyć i w jakich godzinach dostępne są tutaj: 

Wszystkie wnioski muszą być zweryfikowane, a następnie wydane zostaną decyzje o przyznaniu świadczeń. W celu ich sprawnego przekazywania prosimy o wskazywanie kont bankowych, na które będą przelewane comiesięczne należności.

KŁK

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content