Skip to main content
search
Aktualności

Eko-logicznie w Zielonkach

By 3 października 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 października 2023 przez TN

1 października w Parku Wiejskim w Zielonkach odbył się EKO Piknik. Była to okazja do udziału w proekologicznych warsztatach i prelekcjach oraz spotkania z ekowystawcami. Na scenie zaprezentowały się m.in. przedszkolaki, orkiestra z Zielonek, cheerleaderki oraz chór Fermata. To już czwarty EKO Piknik, którego organizatorem było Stowarzyszenie Koalicja dla Gminy Zielonki. Gmina Zielonki udzieliła dotacji na to wydarzenie.

Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny. Na scenie podziwiano przedszkolaków z Bibic i Zielonek oraz uczniów szkoły im. S. Lema oraz szkoły muzycznej im. K. Komedy. O tym, że w orkiestrach jest siła, mogliśmy się przekonać podczas występu Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Zielonek, która zagrała pod batutą Wojciecha Karwata. W duetach i zespołowo wystąpiły utytułowane Cheerleaderki „Liderki”, których trenerką jest Katarzyna Gazda-Suchanek. Nie zabrakło zumby i muzycznych występów w wykonaniu Sebastiana Szydło oraz chóru Fermata. Na stoisku promocyjnym prezentowano ich dwie ostatnie płyty, które zostały wydane m.in. z okazji 15-lecia zespołu. Dużo emocji sprawił także występ zawodników Karate z Krakowskiej Akademii Sportu.

— Stowarzyszenie powstało w 2018 roku i co roku przygotowujemy dla Państwa bardzo ciekawe wydarzenia, a najważniejszym z nich jest coroczny Eko Dzień Mieszkańca. To już czwarta edycja, a każda z nich ma swój temat przewodni — mówiła Marta Romańska-Zagórska, Prezes Stowarzyszenia. —Temat tegorocznej edycji to woda. Zastanawiamy się, jak oszczędzać wodę, jak wygląda retencja wody, jaki wpływ na nasz organizm ma picie wody. Proponujemy także Państwu  obejrzenie ciekawego dokumentu “Do ostatniej kropli” Ewy Ewart, który mówi o zanieczyszczeniu naszych rzek — dodawała.

Na stoisku pracownicy z Referatu Niskiej Emisji i Odpadów Urzędu Gminy Zielonki udzielali porad dotyczących kwestii związanych z ochroną środowiska, programu Czyste Powietrze, oraz terminów i wytycznych dotyczących uchwały antysmogowej oraz OZE. Na stoisku Biblioteki Publicznej w Zielonkach można było wziąć udział w warsztatach plastycznych, oraz wymianie książek.

KB

Poniżej publikujemy zdjęcia z pikniku.

Więcej zdjęć na Facebooku gminy Zielonki:

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content