Kalendarz Wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

EKO jest w modzie: „Ekologiczny ogród permakulturowy”

29 czerwca @ 18:00 - 20:00

Print Friendly, PDF & Email

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza na czerwcowe ekozajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się siedzibie biblioteki w środę 29 czerwca w godz. 18:00-20:00.
Wspólnej dyskusji i wymianie doświadczeń na temat funkcjonowania przydomowego ogrodu i sadu w zgodzie z naturą będą towarzyszyć warsztaty przygotowywania poidełek na upalne dni dla dzikich owadów zapylających – pszczół, trzmieli i motyli. Jest to alternatywa dla naturalnych zbiorników wodnych, z których korzystają owady pożyteczne, ale także oryginalny pomysł na upiększenie ogródka, balkonu czy parapetu. Podczas zajęć uczestnicy zaprojektują i stworzą poidełka w ceramicznych misach poprzez umieszczenie na płaskiej podstawce polnych kamieni różnej wielkości, gałązek drzew i krzewów, kawałów kory, szyszek oraz mchu lub roślin, które lubią wodę.
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: bibliotekawegrzce@gmail.com.

Szczegóły

Data:
29 czerwca
Godzina:
18:00 - 20:00