Kalendarz Wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VII konkurs „Najpiękniejsza palma wielkanocna”

10 kwietnia @ 11:30 - 13:30

Print Friendly, PDF & Email

Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki we współpracy z Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonkach serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VII edycji konkursu pn. „Najpiękniejsza palma wielkanocna”. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022 roku przy kościele parafialnym pw. NNMP w Zielonkach.
Palmy będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do lat 15 oraz młodzież od 16 lat i dorośli.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest stworzenie tradycyjnej palmy wielkanocnej i zgłoszenie jej do konkursu w niedzielę 10 kwietnia w godz. od 11:30 do 12:00 przy kościele w Zielonkach. Finał konkursu odbędzie się w tym samym dniu po mszy świętej o godz. 12:00, obok ołtarza polowego przy wejściu do zieloneckiej świątyni.
We wszystkich kategoriach konkursowych palmy mają zawierać wyłącznie materiały naturalne: wiklina, bukszpan, bazie, suche kwiaty, wstążki, bibuła itp. Pod uwagę nie będą brane prace zawierające elementy nietradycyjne.
Głównym kryterium oceny palm będzie nawiązanie do symboliki Kwietnej Niedzieli oraz pomysłowość, walory artystyczne, estetyka wykonania i bogactwo użytych materiałów.
Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny na stronach: www.biblioteka.zielonki.org oraz izbaregionalna.zielonki.org.

 

Szczegóły

Data:
10 kwietnia
Godzina:
11:30 - 13:30