Kalendarz Wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

X edycja konkursu „Najpiękniejszy bukiet dla Panny Maryi”

15 sierpnia, 2022 @ 11:15 - 13:15

plakat na wydarzenie
Print Friendly, PDF & Email

Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki we współpracy z Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonkach serdecznie zapraszają do uczestnictwa w X edycji konkursu pn. „Najpiękniejszy bukiet dla Panny Maryi”.
Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie bukietu kwietnego i zgłoszenie go do konkursu w poniedziałek 15 sierpnia 2022 r., czyli w Święto Matki Boskiej Zielnej, w godz. 11:15-12:00 przy kościele parafialnym pw. NNMP w Zielonkach. Finał konkursu odbędzie się w tym samym dniu w godz. 12:00-13:15 obok ołtarza polowego przy wejściu do kościoła w Zielonkach.
Bukiety będą oceniane w czterech kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny i Artystyczna Kompozycja Kwietna (dla osób dorosłych), Cudowny Bukiet (dla młodzieży w wieku 13-18 lat) oraz Mały Bukiet (dla dzieci do 12 lat).
We wszystkich kategoriach konkursowych bukiety mają zawierać wyłącznie rośliny pochodzące z lasów, łąk i ogrodów, ze szczególnym uwzględnieniem ziół (np. mięta, ruta, dziewanna, lebiodka, krwawnik, hyzop, czarnuszka, cząber, rozmaryn i inne) oraz kwiatów polnych i ogrodowych, a także gałązki (np. jarzębiny, leszczyny, mirtu).
Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny na stronach: regulamin konkursu. pdf 303 KB

Szczegóły

Data:
15 sierpnia, 2022
Godzina:
11:15 - 13:15

Miejsce wydarzenia

Zielonki

Organizator

Biblioteka Publiczna