Kalendarz Wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Zbuduj z nami zieloną przestrzeń”– warsztaty tworzenia drewnianych ogrodów wertykalnych w BP Przybysławice

18 lipca, 2022 @ 16:00 - 19:00

Print Friendly, PDF & Email

Biblioteka Publiczna w Przybysławicach zaprasza dorosłych i dzieci do udziału w warsztatach budowania drewnianych ogrodów wertykalnych „Zbuduj z nami zieloną przestrzeń”, organizowanych w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego pod nazwą „Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba!”. Warsztaty odbędą w siedzibie biblioteki w poniedziałek 18 lipca w godz. 16:00-19:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka, właścicielka warsztatowni Fabryka Ekodzieła w Krakowie.
Tworzenie drewnianych ogrodów wertykalnych to kompilacja zajęć ogrodniczych, stolarskich i upcyklingowych, których celem jest stworzenie służących lokalnej wspólnocie dostępnych dla wszystkich społecznych ogrodów na świeżym powietrzu. W trakcie warsztatów poznamy i posadzimy zdrowe użytkowe rośliny – pachnące zioła, pysze warzywa i owoce oraz rośliny ozdobne. Każdy z uczestników przygotuje też własny mini-ogródek w doniczce, który zabierze ze sobą do domu. Spotkanie rozpocznie się krótkim wykładem z zakresu ekologii na temat permakultury.
Warsztaty mają charakter bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: 12 380 33 30 (w godzinach otwarcia BP Przybysławice) lub mailowo: biblprzybyslawice@poczta.onet.pl.

Projekt „Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba!” jest dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa i Fundacją im. Marszałka Marka Nawary.

Szczegóły

Data:
18 lipca, 2022
Godzina:
16:00 - 19:00