Kalendarz Wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Zbuduj z nami zieloną przestrzeń”– warsztaty tworzenia ogrodów wertykalnych w Kulturotece Bibice

20 lipca @ 17:00 - 20:00

Print Friendly, PDF & Email

Fundacją Kulturoteka Bibice zaprasza dorosłych i dzieci do udziału w warsztatach budowania drewnianych ogrodów wertykalnych „Zbuduj z nami zieloną przestrzeń”, organizowanych w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego pod nazwą „Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba!”. Warsztaty odbędą w siedzibie biblioteki w środę 20 lipca w godz. 17:00-20:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka, właścicielka warsztatowni Fabryka Ekodzieła w Krakowie.
Tworzenie drewnianych ogrodów wertykalnych to kompilacja zajęć ogrodniczych, stolarskich i upcyklingowych, których celem jest stworzenie służących lokalnej wspólnocie dostępnych dla wszystkich społecznych ogrodów na świeżym powietrzu. W trakcie warsztatów poznamy i posadzimy zdrowe użytkowe rośliny – pachnące zioła, pyszne warzywa i owoce oraz rośliny ozdobne. Każdy z uczestników przygotuje też własny mini-ogródek w doniczce, który zabierze ze sobą do domu. Spotkanie rozpocznie się krótkim wykładem z zakresu ekologii na temat permakultury.
Warsztaty mają charakter bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: 519 756 780 (w godzinach otwarcia Kulturoteki) lub mailowo: kulturoteka.bibice@wp.pl.
Projekt „Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba!” jest dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa i im. Marszałka Marka Nawary.

Szczegóły

Data:
20 lipca
Godzina:
17:00 - 20:00