Skip to main content
search
Aktualności

Fermata – wiosenna dawka energii

By 29 maja 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 maja 2019 przez admin

fermata1

26 maja w Dniu Matki odbył się wiosenny koncert zespołu Fermata, działającego przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Impreza rozpoczęła się od wręczenia nagród i koncertu laureatów Gminnego Konkursu Piosenki. Po nich na scenie zaśpiewała grupa młodsza i starsza zespołu Fermata. Z koncertem piosenki filmowej i musicalowej wystąpili soliści, chórzyści oraz zespół instrumentalny Fermata. Na zakończenie zaprezentowali się uczestnicy trzydniowych Warsztatów Musicalowych, z którymi zaśpiewał Kuba Jurzyk.

Naszym celem, planem na przyszłość jest organizowanie takich wydarzeń jakim jest Gminny Konkurs Piosenki. Chcemy zaangażować mieszkańców gminy i nie tylko w takie muzyczne przedsięwzięcia – mówiła prezes Stowarzyszenia Działalności Artystyczno-Kulturowej Fermata Aleksandra Medyńska. To stowarzyszenie wraz z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zorganizowało 22 maja Gminny Konkurs Piosenki, w którym wzięło udział 25 uczestników. Jury w składzie: Ewa Niewdana-Hady, Krzysztof Lepiarczyk oraz Michał Kwiatkowski przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach. W kategorii 7-10 lat I miejsce zajęła Gabriela Bożek, II miejsce otrzymała Julia Stopińska, a III miejsce zdobyła Urszula Kosmal. Jury wyróżniło występy: Marty Latinek, Oliwii Kąckiej, Andrzeja Jusięgi oraz Magdaleny Nawrot. W kategorii 11-13 lat: I miejsce zdobyła Neda Parczewska, II miejsce zajęła Agnieszka Waśko, a III miejsce Gabriela Syc. W kategorii 14-16 lat I miejsce zajęła Małgorzata Łyczko, II miejsce zdobył Kamil Jędralski, a III miejsce zajęła Karolina Kotarba. Wyróżnienie otrzymała Nikola Figiel. W kategorii 17-21 lat I miejsce otrzymała Magdalena Baran, II miejsce zajął Damian Kłusek, a miejsce III Sabina Polak. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Aleksandry Medyńskiej, a także wystąpili przed zielonecką publicznością. Nagrodę GRAND PRIX zdobyła Gabriela Bożek. Otrzymała ją z rąk Mikołaja Blajdy, który ufundował voucher na sesję nagraniową w studiu muzycznym Filharmonii Futura oraz przekazał dla uczestników płyty z widowiska pt.  „Alicja w krainie muzycznej magii” Filharmonii Futury.
Na scenie swoje umiejętności zaprezentowała młodsza i średnia grupa Fermaty pod dyrekcją Anny Roj. Soliści i chórzyści przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego Fermaty  wystąpili z filmowym i musicalowym repertuarem pod dyrekcją Anny Wołczańskiej. Gościnnie na scenie zaśpiewał Kuba Jurzyk – finalista IV edycji programu X Factor współtworzący kanał Studio Accantus na YouTube. To on uczył i doradzał uczestnikom trzydniowych Warsztatów Musicalowych, które odbywały się w Zielonkach. Efekt pracy uczestnicy warsztatów prezentowali podczas koncertu.
Rzadko uczestniczę w takich przedsięwzięciach, ale pamiętam jak dwa lata temu brałem udział w jubileuszowym koncercie Fermaty – mówił Kuba Jurzyk, – Te dzieciaki są tak chłonne wiedzy, tak reagują – to była czysta przyjemność z nimi współpracować.
Konkurs i warsztaty organizowało Stowarzyszenie Działalności Artystyczno-Kulturowej Fermata przy wsparciu i współpracy CKPiR. Dodatkowo Warsztaty Musicalowe 2019 były współfinansowane przez Powiat Krakowski, dzięki dotacji przyznanej w ramach konkursu ofert.
Zespół Fermata pokazuje, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych jeśli tylko się w to uwierzy – o czym pięknie wyśpiewali w finałowej piosence „Masz w sobie wiarę” Sebastian Szydło i Aleksandra Medyńska wraz z chórem Fermata.
KB

Więcej zdjęć: GALERIA

fermata4

fermata2

fermata7

fermata6

 

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content