Skip to main content
search
Aktualności

Festiwal zawodów w Zielonkach

By 5 maja 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 maja 2014 przez admin

DSCN4918

 

Już po raz drugi Zespół Szkół w Zielonkach zorganizował Targi Edukacyjne dla, już niedługo, absolwentów gimnazjów, którzy szukają szkoły ponadgimnazjalnej, by kontynuować naukę. W tym roku na zaproszenie odpowiedziało 16 szkół średnich. 30 kwietnia trzecioklasiści z Zielonek oraz z Korzkwi mogli zapoznać się z ich ofertą.

Pedagog szkolny z Zielonek Urszula Krówka wyjaśniła, że dobór szkół nie był przypadkowy – to uczniowie wskazywali szkoły, których oferty chcieliby poznać i porównać.
Z ramienia gimnazjum w Zielonkach prezentacje w hali sportowej zapowiadali Karolina Kos i Piotr Lelito z IIIa.
Przedstawiciele szkół, nauczyciele, ale i uczniowie, przybliżali swoje szkoły w formie prezentacji bądź filmów, zapraszali na dni otwarte, opowiadali o perpektywach zawodowych, jakie mogą zaoferować szkoły. Pani Urszula przyznaje, że młodzież coraz częściej myśli, by konkretny zawód zdobyć już na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej, stąd wzrost popularności techników.
Zespół Szkół Komunikacyjnych nr 1 reprezentowały Żaneta Zdybał i Magdalena Wadowska, pierwszoklasistki. Magdalena ukończyła gimnazjum w Zielonkach, a teraz uczy się na kierunku: logistyka służb mundurowych. – Uczymy się podstawowych przedmiotów, ale również logistyki – o umundurowaniu, magazynowaniu – relacjonuje Magda. Dziewczyny są zadowolone z wyboru, a w mundurach prezentują się profesjonalnie.
Zespoł Szkół Przemysłu Spożywczego udowodnił, że gotowanie jest również dla artystów i wyczarował całe bukiety i ikebany z buraków, papryki i marchewki. Szkoła odzieżowa natomiast zaprezentowała projekty uczniów podczas pokazu mody. Zaprezentowało się również pięć liceów ogólnokształcących z Krakowa; jak również: Zespół Szkół Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, ZS Poligraficzno- Księgarskich, ZS Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, ZS Gastronomiczno-Hotelarskich, ZS Mechanicznych oraz prywatne liceum TEB Edukacja, a z powiatu krakowskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie, (który dopiero co uruchomił klasę strażacką) oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale, które zaprezentowało pokaz samoobrony, gdyż również uczą się w niej przyszli policjanci.
IO

Fotorelacja tutaj

DSCN4831
DSCN4870
DSCN4940
Close Menu
 
14 czerwca 2024
Skip to content