Skip to main content
search
Relacje

Finał I Gminnego Konkursu Kreatywnego Pisania “Oblicza Małej Ojczyzny”

By 23 czerwca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 czerwca 2016 przez admin

IMG 207221 czerwca w Bibliotece w Przybysławicach odbył się Finał I Gminnego Konkursu Kreatywnego Pisania „Oblicza Małej Ojczyzny”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej. Patronat honorowy objęli: Redakcja Wiadomości Lokalnych Gminy Zielonki oraz Biblioteka Publiczna w Przybysławicach.

Przybyłych gości powitała Żaneta Krztoń, wyrażając słowa uznania dla młodych pisarzy. Następnie głos zabrała Zofia Kucab – polonista, która podsumowała wszystkie prace. Na konkurs nadesłano 45 prac z 4 placówek: Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej, Zespołu Szkół w Korzkwi, Zespołu Szkół  w Zielonkach oraz Zespołu Szkół w Bibicach. Warunkiem przystąpienia do konkursu było napisanie opowiadania (uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej) lub reportażu (gimnazjaliści) o tematyce związanej z gminą Zielonki – ciekawymi miejscami, historią, tradycjami, ale również teraźniejszością, inicjatywami, interesującymi ludźmi z lokalnego środowiska. Uczniowie do swoich prac musieli zaopatrzyć w ilustrację w formacie A4 dowolną techniką plastyczną, reportaż natomiast w fotografię związaną z jego tematem.
W kategorii szkół podstawowych laureatem została Zofia Jaworowska z Bibic. Drugie miejsce zdobyła: Monika Kosak z Woli Zachariaszowskiej. Trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Łopacie z Zielonek. Komisja oceniająca prace przyznała również wyróżnienia dla: Wojciecha Krzywdy z Zielonek, Olgi Łabudzik z Woli Zachariaszowskiej, Poli Karczmarskiej z Zielonek, Mikołaja Pokrzepy z Bibic, Karoliny Listoś z Bibic oraz Idy Hameli z Woli Zachariaszowskiej.
W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Gabriela Górak z Zielonek. Jej praca okazała się bezkonkurencyjna, dlatego komisja nagrodziła tylko jej reportaż.
Wszyscy uczestnicy konkursu opuścili biblioteczne mury z uśmiechami na twarzach. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się ponownie, bo – jak obiecało jury – kolejne edycje Konkursu Kreatywnego Pisania przed nami.
Żaneta Krztoń

IMG 2050IMG 2063
IMG 2051
IMG 2072
Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content