Skip to main content
search
Relacje

Finał projektu „O finansach… w bibliotece”

By 11 lipca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 lipca 2014 przez admin

Finanse1

 

7 lipca w Bibliotece Publicznej w Zielonkach nastąpiło uroczyste zakończenie III edycji projektu „O finansach…w bibliotece”, który był realizowany na terenie gminy Zielonki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. W spotkaniu wieńczącym realizację kursu w bibliotekach w Węgrzcach i Przybysławicach wzięły udział osoby powyżej 50 roku życia, którzy uczestniczyli w procesie edukacji z obszaru ekonomii, finansów i bankowości, a także zaproszeni goście specjalni: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, dr Wojciech Momot z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – opiekun regionalnego projektu OFWB oraz dr Lidia Maria Jedlińska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, pomysłodawczyni i koordynatorka programu „Szkoła @ktywnego Seniora”.

Niecodzienna uroczystość była okazją do podsumowania projektu, którego głównym celem było poszerzenie wiedzy ekonomicznej wśród osób z grupy „50+” oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych, a także do podzielenia się opiniami i refleksjami.
Od początku czerwca seniorzy z naszej gminy zmierzyli się z pięcioma modułami tematycznymi m.in.: jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową czy najbardziej odpowiedniego ubezpieczyciela? W trakcie cotygodniowych spotkań, pod kierunkiem bibliotekarzy, mogli korzystać ze specjalnie opracowanego dla nich kursu e-learingowego, który przybliżył im podstawowe zagadnienia ekonomiczne, tak ważne w codziennym życiu. Teraz zakupy przez Internet, bankowość elektroniczna, lokaty, kredyty, polisy ubezpieczeniowe, przeliczanie walut, oszczędzanie, czy wpływ polityki banku centralnego na budżet domowy nie są już dla naszych seniorów niczym strasznym. Wszyscy uczestnicy projektu bardzo pozytywnie ocenili zarówno przebieg jak
i jakość spotkań prowadzonych przez Żanetę Bryłę i Karolinę Witek. Wyrazili także chęć uczestniczenia w podobnych szkoleniach i kursach.
Wojciech Momot podzielił się swoją refleksją na temat tak bogatej działalności placówek bibliotecznych, składając gratulacje na ręce wójta gminy. Maria Jedlińska w krótkiej wypowiedzi podkreśliła pracę bibliotek na rzecz integracji społeczności lokalnej w naszej gminie oraz zwróciła uwagę na ich różnorodną ofertę skierowaną dla seniorów, nawiązując do przedstawionej przez dyr. Zielińskiego prezentacji na temat współpracy bibliotek z osobami w wieku „50+” w gminie Zielonki. Na zakończenie wyraziła swoje pragnienie, aby w jej miejscowości – Bibicach – powstała filia gminnej biblioteki.
Certyfikaty ukończenia kursu oraz upominki wręczyli seniorom: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, kierownik Referatu Dochodów i Budżetu Gminy Zielonki Małgorzata Pietras oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Mariusz Zieliński.
Wszystkim seniorom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby zdobyta wiedza była wykorzystywana na co dzień i stała się źródłem licznych sukcesów ekonomicznych
i finansowych.
Biblioteka w Zielonkach

finanse2

finanse3

 

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content