Skip to main content
search
Ogłoszenia

Fundacja Dobra Sieć zaprasza na bezpłatny webinar “E-wolontariat pracowniczy”

By 21 stycznia 2021No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 21 stycznia 2021 przez admin

E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to dobry pomysł na rozszerzenie oferty wolontariatu pracowniczego – nie tylko podczas pandemii! Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i jakie zadania mogą wykonywać w jego ramach pracownicy, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć, który odbędzie się 27 stycznia 2021 r.

Wolontariat pracowniczy w czasie pandemii
Z uwagi na wprowadzony w 2020 r. w Polsce stan zagrożenia epidemicznego podejmowanie działań wolontariackich polegających na m.in. prowadzeniu zajęć w szkołach, czy na oferowaniu bezpośredniego wsparcia potrzebującym zostało utrudnione.
Z pomocą przychodzi jednak e-wolontariat – czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu. E-wolontariat jest formą wolontariatu, która może w ciekawy sposób dopełnić ofertę wolontariatu tradycyjnego i umożliwić zaangażowanie osobom, które z różnych przyczyn nie mogą działać „twarzą w twarz” (np. z uwagi na pracę do późnych godzin, opiekę nad rodziną, czy niepełnosprawność). Nie tylko w czasie stanu epidemii!

Weź udział w webinarze!
Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i w jaki sposób może dopełnić ofertę wolontariatu pracowniczego, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć.
Termin: 27 stycznia 2021 r., godz. 18:00
Szczegółowe informacje o zapisach na stronie internetowej Fundacji Dobra Sieć e-wolontariat.pl.

Zakres tematyczny:

  • E-wolontariat w teorii: definicja, aspekty prawne.
  • E-wolontariat w  praktyce: Przykłady działań e-wolontariackich, które mogą być realizowane przez pracowników.
  • E-wolontariat pracowniczy na platformie TuDu.org.pl.
  • Polecane materiały rozszerzające wiedzę.

Dla kogo jest ten webinar?
Dla koordynatorów wolontariatu pracowniczego i innych osób zainteresowanych rozwojem e-wolontariatu pracowniczego.

Jaki jest koszt?
Udział w webinarze jest bezpłatny!

Kto jest organizatorem webinaru?
Organizatorem webinaru jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r. Webinar poprowadzi Marzena Kacprowicz – koordynatorka Programu E-wolontariatu, autorka m.in. “Podręcznika e-wolontariatu” – praktycznego przewodnika dla tych, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami online i platformy TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora.

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

 

Close Menu
 
3 października 2023
Skip to content