Skip to main content
search
Aktualności

Gabinety lekarzy rodzinnych z gminy Zielonki zgłosiły akces do programu szczepień przeciw COVID

By 17 grudnia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 grudnia 2020 przez admin

gov.pl szczepimysieCztery gabinety  lekarzy rodzinnych z terenu gminy Zielonki wypełniły stosowne dokumenty i zgłosiły do NFZ chęć aktywnego przystąpienia  do „Narodowego Programu szczepień przeciw COVID-19”. Przypomnijmy, że na terenie gminy Zielonki działa 5 gabinetów lekarzy rodzinnych, świadczących usługi podstawowej opieki zdrowotnej w ramach kontraktów z NFZ – dwa w Zielonkach (prowadzone przez lekarzy Tomasza Sobalskiego i Lucynę Kufel) oraz po jednym w Batowicach (lek. Andrzej Zając), Brzozówce (lek. Rafał Kacorzyk) i Węgrzcach (lek. Antoni Hudzik).


Zgodnie z deklaracjami rządu powszechny program szczepień przeciw COVID-19 ma ruszyć od 15 stycznia 2021 r. Wiadomo, że w pierwszej fazie szczepieni mają być pracownicy medyczni – chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 muszą oni zgłosić najpóźniej do 20 grudnia 2020 r.  Jako następni po medykach mają być szczepieni seniorzy po 60. roku życia, pensjonariusze domów pomocy społecznej, służby mundurowe i nauczyciele.
Gotowość podjęcia szczepień przeciwko COVID-19 zgłosiły gabinety prowadzone przez lekarzy: Tomasza Sobalskiego, Lucynę Kufel, Andrzeja Zająca i Rafała Kacorzyka. Jak informuje lek. Antoni Hudzik, prowadzony przez niego Gabinet Lekarza Rodzinnego w Węgrzcach zgłosi się w drugim etapie naboru, który ma być ogłoszony lada dzień.
– Chcielibyśmy szczepić naszych pacjentów przeciwko COVID-19, by jak najszybciej wyszczepić populację. Oczywiście  przestrzegając zasad reżimu sanitarnego. Jedna ampułka  szczepionki  wystarczy dla pięciu pacjentów i musi być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze, po otwarciu trzeba ją natychmiast zużyć, zatem ważne, by organizację szczepień dobrze zaplanować  – informuje Tomasz Sobalski, lekarz rodzinny prowadzący gabinet w Zielonkach, równocześnie prezes Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
Lista punktów, które będą prowadziły szczepienia przeciwko COVID-19 ma zostać opublikowana m.in. na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie, gdzie będzie dostępna mapka z wykazem wszystkich punktów szczepień.
Więcej informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 na  stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie
MKF

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content