Skip to main content
search
Relacje

Galicjana 2016

By 26 października 2016No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 26 października 2016 przez admin

13 października odbyła się trzecia edycja gry terenowej „Galicjana”. Tegoroczna edycja została poprowadzona przez Jana Bulaka – studenta wydziału historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przy współpracy Biblioteki Publicznej w Zielonkach. W grze udział wzięli gimnazjaliści ze szkół w: Korzkwi, Bibicach, Woli Zachariaszowskiej i Zielonkach.


W grze wzięło udział sześć 4-osobowych zespołów, złożonych z 3 uczniów oraz nauczyciela. Po wysłuchaniu instrukcji gry, zespoły wyruszyły na wylosowane wcześniej trasy. Gra była dla uczniów niezapomnianą okazją do zapoznania się z wydarzeniami historycznymi w przedziale od XVII aż po początek XX wieku. Zadania dotyczyły między innymi: III rozbioru Polski, włączenia Krakowa i jego okolic do Księstwa Warszawskiego, nowego ładu europejskiego (zakończenie Kongresu Wiedeńskiego), Rabacji Galicyjskiej, Powstania Styczniowego oraz I Wojny Światowej – drogi do niepodległości Polski. Grupy odkrywały nieznane sobie miejsca na terenie naszej gminy. Przede wszystkim miały możliwość obcowania z pamiątkami historii, jakimi są wiekowe forty oraz przydrożne kapliczki.
Po około czterech godzinach, drużyny zaczęły powracać do Sztabu, gdzie Jan Bulak – koordynator tegorocznej gry – sprawdzał rozwiązane przez nich zadania, związane z historią dzisiejszej gminy Zielonki oraz podliczał zdobyte punkty.
W trzeciej edycji gry terenowej „Galicjana 2016” najlepszym zespołem okazała się grupa z Zespołu Szkół w Bibicach w składzie: opiekun Aleksandra Silezin i uczniowie: Justyna Gwóźdź, Agnieszka Płatek oraz Bartosz Kościelniak. Drugie miejsce zajęli uczniowie Julia Zbroja, Natalia Irlik oraz Bartosz Filipek z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach pod opieką Anny Szlachty. Trzecie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej w składzie: Filip Warmusz, Damian Machnik i Eryk Obtułowicz pod opieką Aleksandry Kerth.
Biblioteka Publiczna w Zielonkach

gra1

gra2

gra3

gra4

Close Menu
 
22 lutego 2024
Skip to content