Skip to main content
search
AktualnościPomoc Ukrainie

Gmina Zielonki dla Ukrainy – zbiórka. Dziękujemy za zaangażowanie!

By 4 marca 20227 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

Zbiórkę finansową przeznaczoną na pomoc uchodźcom z Ukrainy uruchomiliśmy w naszej gminie w sobotę 26 lutego. W ciągu 2 dni, do 28 lutego, na konto wpłynęło 21.450 zł. Za dokonane już wpłaty bardzo dziękujemy. Pomoc zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby uchodźców, którzy znajdą się na terenie gminy Zielonki. Mieszkańców chcących wesprzeć ten cel zachęcamy do wpłat na Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki nr konta do zbiórki: 14191010482114440134930002 z dopiskiem „Pomoc uchodźcom z Ukrainy”. Nie prowadzimy zbiórki rzeczowej.

Nasi mieszkańcy zgłosili gotowość przyjęcia 69 osób w swoich domach. Zabrane poprzez ankiety informacje o wyrażeniu chęci pomocy są przekazywane na bieżąco do Wojewody Małopolskiego. Dziękujemy za zaangażowanie. Zgodnie z wytycznymi wojewody, w pierwszej kolejności zapełniane mają być miejsca noclegowe zgłaszane przez samorządy, jak napisano w piśmie z 1 marca: „na obecnym etapie podejmowanych działań nie rekomenduje się zapewniania pobytu w miejscach należących do osób prywatnych.” Miejsca te mają być wykorzystanie w razie zaistnienia takiej potrzeby.

Gmina Zielonki zgłosiła do Wojewody Małopolskiego gotowość przyjęcia uchodźców w dwóch lokalizacjach: Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym w Korzkwi oraz budynku po Szkole Podstawowej w Korzkwi. 28 lutego w Ośrodku w Korzkwi przebywały 32 osoby.

Z rezerwy kryzysowej budżetu gminy Zielonki decyzją wójta przeznaczono 100 tys. zł na doposażenie Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego w Korzkwi oraz budynku po szkole w Korzkwi. Zakupiono m.in.: łóżka, pościel, koce, ręczniki, talerze i sztućce za 42 tys. zł.

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content