Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Gmina Zielonki na piątym miejscu w Rankingu Samorządów

By 7 sierpnia 201327 lutego, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2022 przez AO

Gmina Zielonki już po raz szósty znalazła się pierwszej dziesiątce najlepszych gmin w Polsce. W tym roku uplasowała się na wysokim piątym miejscu. Wójt Bogusław Król odebrał z rąk prof. Jerzego Buzka dyplom podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 lipca 2013 roku w siedzibie redakcji „Rzeczpospolitej” w Warszawie.

Gmina Zielonki od lat pozostaje w ścisłej czołówce najlepszych gmin. W tym roku zdobyła miejsce piąte, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik o 3 miejsca. Ranking “Rzeczpospolitej” jest uznawany za najbardziej prestiżowy i obiektywny. W kapitule zasiadają m.in. Jerzy Buzek (były premier RP, europoseł, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012.), Konstancja Piątkowska (wicedyrektor Departamentu Koordynacji Wdrażania Funduszy UE w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego), Jerzy Stępień (prawnik, senator w latach 1989-1993), były prezes Trybunały Konstytucyjnego).

Jak podkreślają organizatorzy, Ranking Samorządów Rzeczpospolitej ma na celu wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Nagradza te samorządy, które najlepiej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia swoich mieszkańców, zgodnie z regułami odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego. Punkty przyznawane są też za pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej, ale także za współpracę z lokalnymi organizacjami samorządowymi, za poziom edukacji, nakłady na gospodarkę mieszkaniową, poprawność wydawania decyzji administracyjnych i przygotowanie budżetu.
– Zielonki są często  na liście najlepszych samorządów, w pierwszej dziesiątce. Życzymy wam nadal podobnych wyników, bo to jest dobre dla mieszkańców. Powodzenia dla tych którzy rządzą gminą i jestem przekonany, że spotkamy się za rok i Zielonki znowu będą wyróżnione – gratulował prof. Jerzy Buzek.
Nagrody wręczała wraz z prof. Jezrym Buzkiem Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego – To jest kolejny raz kiedy gmina Zielonki znajduje się w ścisłej dziesiątce.To prawdziwe wyróżnienie. Takie utrzymanie się po raz kolejny w rankingu świadczy o tym, że gmina jest dobrze zarządzana. Potrafi odpowiadać na potrzeby mieszkańców, a jednocześnie realizować swoje zadania – podkreślała Elżbieta Bieńkowska. 
W Rankingu Samorządów Gmina Zielonki od lat pozostaje w ścisłej czołówce najlepszych gmin w Polsce, zajmując wysokie miejsca:
•    rok 2013 – 5 miejsce
•    rok 2012 – 8 miejsce
•    rok 2010 – 9 miejsce
•    rok 2009 – 2 miejsce
•    rok 2008 – 6 miejsce
•    rok 2007 – 1 miejsce
 Więcej zdjęć w fotoalbumie..
 nagroda2
nagroda3
 nagroda4
 dyplommaly

 

 

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content