Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Gmina Zielonki pierwsza w Rankingu Gmin Małopolski

By 28 września 202127 lutego, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2022 przez AO

forum122 września podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski w Tauron Arena w Krakowie wręczono dyplomy zwycięzcom Rankingu Gmin Małopolskich. Ranking jest organizowany przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wspólnie z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Obie instytucje opracowały wskaźniki, by na ich podstawie ocenić działalność władz samorządowych 179 gmin regionu (bez miast na prawach powiatu: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa) w roku 2019. Na podium znalazły się gminy: Zielonki, Niepołomice i Wielka Wieś. Dyplom, w imieniu gminy Zielonki,  odebrał zastępca wójta gminy Zielonki Arnold Kuźniarski.

Ranking ma na celu wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.
– Opracowując dane za 2019 rok po raz pierwszy wzięte zostały pod uwagę wskaźniki dotyczące nie tylko rozwoju społeczno-gospodarczego, ale także dbałość o  środowisko naturalne i zagospodarowanie przestrzenne, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość życia mieszkańców danej gminy. Pod tym względem  jest on więc innowacyjny do poprzednich zestawień – tłumaczy Monika Hiroń z FRDL MISTiA.
Ranking został opublikowany 30 listopada 2020 r. w Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej. Ranking za rok 2020, jak zapowiadają organizatorzy, poznamy niebawem.
Na zdjęciach: włodarze z Małopolski nagrodzeni w Rankingu Gmin Małopolski.

forum2

forum3

forum4

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content