Skip to main content
search
Aktualności

Gmina Zielonki po raz kolejny „Samorządowym Liderem Edukacji”

By 14 kwietnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 kwietnia 2023 przez KB

13 kwietnia w Krakowie odbyła się Gala Finałowa 12. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikującego „Samorządowy Lider Edukacji”. Na uroczystości nagrodzono reprezentantów kilkudziesięciu samorządów z całej Polski certyfikatami i statuetkami „Samorządowy Lider Edukacji” przyznanymi za szczególne osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem. Gmina Zielonki po raz siódmy znalazła się w tym zaszczytnym gronie. Wyróżnienia odebrali wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Anna Soblik.
Ideą programu “Samorządowy Lider Edukacji”, od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenia jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą dokonuje komisja ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie.
Jak można przeczytać w laudacji gminę Zielonki doceniona za, m.in.: za budowanie wszechstronnej oferty edukacyjnej dla szkół podstawowych w ramach współpracy z uczelniami wyższymi, organizację wielopłaszczyznowej pomocy dla uchodźców z Ukrainy, konsekwentne rozwijanie i unowocześnianie infrastruktury oświatowej.
– Bez wątpienia jesteśmy obecnie świadkami rewolucji technologicznej porównywalnej z rewolucją przemysłową. W gospodarce nieustannie rośnie znaczenie kapitału intelektualnego. Dlatego tak ważne jest reagowanie na potrzeby rynku pracy poprzez odpowiednie, merytoryczne i profesjonalne przygotowanie pracowników oraz kształtowanie niezbędnych kwalifikacji i kompetencji młodych ludzi na wszystkich szczeblach edukacji. Szkoły i placówki, które podejmują to wyzwanie, zasługują na najwyższe uznanie, podobnie jak jednostki samorządu terytorialnego. Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wraz z Agencją Kreatywną PRC, od 12 lat akredytuje i nagradza gminy, powiaty i samorządne województwa, które najlepiej w Polsce realizują wskazane powyżej zadania, czyniąc to w sposób odpowiedzialny, nowoczesny, innowacyjny i ukierunkowany na rozwój – napisała Grażyna Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Warto zaznaczyć, że podczas gali wyróżniono również wójta gminy Zielonki Bogusława Króla, przyznając mu Medal Edukacyjny “Samorządowy Lider Przyszłości” oraz Szkołę Podstawową w Bibicach Certyfikatem Edukacyjnej Doskonałości. Wyróżnienie dla szkoły odebrała jej dyrektor Anna Górka.
Red.KB

Na zdjęciach: certyfikat i medal dla gminy Zielonki oraz uczestnicy finałowej gali.
Autorzy zdjęć z gali: Zygmunt Słabowski i Robert Garstka

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content