Skip to main content
search
Aktualności

Gmina Zielonki po raz kolejny z certyfikatem Samorządowy Lider Edukacji

By 16 grudnia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 grudnia 2020 przez admin

logo jpg113 grudnia 2020 r. Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała gminie Zielonki tytuł Samorządowego Lidera Edukacji na okres kolejnych 12 miesięcy. Tym razem program certyfikacyjny przeprowadzono i wyniki ogłoszono zdalnie ze względu na stan epidemii. Ogólnopolski Konkurs i Program Certyfikacji Gmin, Powiatów i Województw „Samorządowy Lider Edukacji” odbył się w tym roku po raz 10.  Jubileuszowa edycja towarzyszy ogólnopolskim obchodom Roku 30-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce. Gala finałowa konkursu odbędzie się po ograniczeniu zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2. Wtedy też organizatorzy planują przedstawić rozstrzygnięcie co do wyróżnień dodatkowych, w tym nadzwyczajnych – laureatów medalu edukacyjnego „Samorządowiec 30-lecia”.

Od 2011 roku w konkursie „Samorządowy Lider Edukacji” corocznie wyróżnione zostają gminy, powiaty i województwa, które przyczyniają się do upowszechniania najwyższych standardów w lokalnej polityce edukacyjnej, wdrażają nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zarządzania oświatą oraz budują fundamenty gospodarki wiedzy na poziomie „małych ojczyzn”. Ideą programu “Samorządowy Lider Edukacji”, od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.  Komisja ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Samorządy, które spełnią określone regulaminem programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i prestiżowy tytuł “Samorządowego Lidera Edukacji”.
“Nasz certyfikat jest jednym z najbardziej cenionych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Od 10 lat corocznie wyróżniamy najlepsze pod względem polityki oświatowej gminy, powiaty i województwa w Polsce, promując je w skali lokalnej, regionalnej i ogólnokrajowej. Bardzo się cieszę, że Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” – na podstawie rekomendacji naukowców zasiadających w Kapitule Konkursu – możemy przyznać w tym roku również Gminie Zielonki jako gminie, dla której rozwój oświaty jest niezaprzeczalnie priorytetem, a inwestowanie w nowoczesną wiedzę stanowi obszar szczególnego zainteresowania i znaczących sukcesów samorządu” – napisała Grażyna Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Red. IO

LiderEdukacji

 

Close Menu
 
16 kwietnia 2024
Skip to content