Skip to main content
search
Aktualności

Gmina Zielonki uczestniczy w realizacji projektu ,,Tele-Anioł”

By 15 czerwca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 czerwca 2018 przez admin

tele aniolW dniu 6 czerwca 2018r., Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król  podpisał list intencyjny z Marszałkiem Województwa Małopolskiego w sprawie przystąpienia do współpracy przy realizacji projektu pn.  “Małopolski Tele-Anioł”.
Projekt Małopolski Tele-Anioł jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Termin realizacji projektu: 01.02.2018 r. – 31.01.2021 r. Wartość projektu: 38 219 606,29 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 32 486 665,34 zł. Województwo Małopolskie realizuje projekt w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.

Nowoczesne usługi teleopieki będzie mogło przetestować aż 10 tysięcy osób. To do nich trafią specjalne opaski z kartą sim – wystarczy, że nacisną przycisk SOS i będą mogli wezwać pomoc.
Do projektu włączane będą również osoby, które nie korzystają z pomocy w ramach istniejącego systemu pomocy społecznej. Osoby, które korzystają z pomocy społecznej również uzyskają wsparcie w ramach projektu Tele-Anioł, na zasadzie wsparcia uzupełniającego dotychczasowe świadczenia.
W ramach projektu przewidziano także wsparcie seniorów i osób niesamodzielnych w ich domu m.in. poprzez:
– zabiegi higieniczne,
– pomoc w codziennych obowiązkach
– załatwieniu urzędowych formalności.
Nabór do I tury projektu rozpoczął się 13 kwietnia 2018 roku i potrwa do końca października b.r. lub do wyczerpania miejsc. Jak podaje Małopolski Urząd Wojewódzki w I naborze zostanie wyłonionych 5 tysięcy osób wymagających opieki, w tym dodatkowymi usługami opiekuńczymi w miejscu zamieszkania zostanie objętych 1 608 osób.
Rekrutację prowadzi:
– lider projektu – Województwo Małopolskie
– partnerzy: Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego.
Więcej informacji o warunkach i procesie rekrutacji prosimy o zapoznanie się na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego www.malopolska.pl/teleaniol/rekrutacja 
Szczegółowe informacje o projekcie oraz Regulamin, formularze zgłoszeniowe i harmonogram cykli rekrutacji oraz załącznikami są dostępne na stronie internetowej Tele-Anioła.

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content