Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Gmina Zielonki wśród liderów regionu

By 7 sierpnia 201327 lutego, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2022 przez AO

19 kwietnia wójt Bogusław Król odebrał wyróżnienie dla samorządu gminy Zielonki jako Samorządowego Menedżera Regionu, przyznaną w prestiżowym rankingu Filary Polskiej Gospodarki, organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu” i agencję badawczą TNS Pentor. Tytuły przyznano wybranym samorządom, wyróżniającym się postawą wspierającą biznes, jako liderom stymulującym rozwój gospodarczy w regionie. Właśnie w połączeniu przedsiębiorczości z samorządnością organizatorzy upatrują siłę polskiej gospodarki.

 

{mosimage}
Gala wręczenia nagród odbyła się na Dużej Scenie Teatru Starego w Krakowie. 19 kwietnia uhonorowano przodujące samorządy oraz firmy z trzech województw: małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Z województwa małopolskiego obok wyróżnionej gminy Zielonki na podium stanęli włodarze zwycięskich gmin Małopolski: Niepołomic (I miejsce), Krakowa (II miejsce) i Zatora (III miejsce) oraz pozostałych wyróżnionych gmin: Nowego Sącza, Szczawnicy, Myślenic, Starego Sącza, Tarnowa oraz Wielkiej Wsi.
Wójtowie i burmistrzowie gmin uznanych za wiodące w regionie odebrali gratulacje od wojewody małopolskiego Jerzego Millera oraz Patricii Deyny, prezes Bonnier Business Polska, Krzysztofa Witonia, przedstawiciela zarządu TP oraz Tomasza Jagodzińskiego, przedstawiciela PKO BP Kraków. Wyróżnionym wójtom i burmistrzom gratulowali także prezesi firm wyłonionych w rankingu jako Filary Polskiej Gospodarki w danym regionie. W Małopolsce miejsce I przypadło Zakładom Azotowym w Tarnowie-Mościcach, pozostałe nagrody zdobyły firmy „Fakro” (II miejsce) i „Comarch” (III miejsce), ponadto wyróżniono spółki „Stalprodukt” oraz „Tankpol”.
Podczas prelekcji i panelu dyskusyjnego wielokrotnie podkreślano, że symbioza samorządu i przedsiębiorczości jest nadzieją polskiej gospodarki. – Chylę czoła przed zgromadzonymi tutaj zarządzającymi gminami, bo wierzę, że w zarządzaniu gminą i przedsiębiorstwem są liczne podobieństwa, a trudności ogromne – mówił Dyrektor Departamentu Klienta Korporacyjnego PKO BP Tomasz Jagodziński, podsumowując panel dyskusyjny.
Aby uhonorować liderów wśród jednostek samorządu terytorialnego w 2012 roku organizatorzy przyznali nagrody Samorządowych Menedżerów Regionu. Przeprowadzając plebiscyt, agencja TNS Pentor zwróciła się do wszystkich gmin w Polsce z prośbą o wskazanie samorządów, o których można powiedzieć, że są liderami w regionie pod względem takich kryteriów jak tempo rozwoju, pozyskanie pieniędzy unijnych, wspieranie przedsiębiorców działających na ich terenie i wreszcie konsolidację społeczności lokalnej. W ten sposób samorządy gminne w poszczególnych regionach  wyłoniły spośród siebie gminy – liderów w województwie.
Dodatkowej ocenie poddano możliwości i wyzwania związane z finansowaniem inwestycji w danej gminie. Brano pod uwagę takie zadania jak: budowa kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji opadowej, dróg, chodników i mostów, budowa i modernizacja obiektów edukacyjnych i infrastruktury dziecięcej. Brano pod uwagę również budowę i modernizację obiektów sportowo – rekreacyjnych, informatyzację gminy, potrzeby w zakresie budowy lub rozwój systemu zagospodarowania odpadów, czy też budownictwa komunalnego.
AM
 lider_regionu_samorzad
 lider_regionu_firmy
 lider_regionu_wreczenie
 lider_regionu_3
 lider_regionu_panel
 lider_regionu_gala
 

lider_regionu_tytulowe

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content