Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Gmina Zielonki wyróżniona

By 16 maja 202422 maja, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 maja 2024 przez Marek Skiba

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie od piętnastu lat przygotowuje raport „Gmina na 5! – Dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców”. Gmina Zielonki została wyróżniona w tegorocznej edycji.

Raport od samego początku analizuje działalność gmin z naciskiem na komunikację z potencjalnymi inwestorami i przedsiębiorcami, ze szczególnym uwzględnieniem środków komunikacji elektronicznej. W edycji 2023/2024 opierał się na trzech filarach: dostępności informacji na stronach internetowych gminy, jakości komunikacji mailowej w języku polskim oraz jakości komunikacji mailowej w języku angielskim.

W pierwszym aspekcie zespół analityków oceniał strony internetowe, opierając się o formularz oceny z jasno określonymi kryteriami przyznawania punktów. W dwóch pozostałych kwestiach dane zbierano na podstawie interakcji z tzw. tajemniczym klientem. W każdej z kategorii można było dostać maksymalnie 15 pkt.

Jak podkreślają autorzy badania: – Zadania Zespołu Badawczego były realizowane w sposób w pełni apolityczny i neutralny wobec prowadzonych badań. Nie pobieraliśmy żadnych opłat za udział w badaniu, a ranking był tworzony całkowicie niezależnie od wpływów zewnętrznych. Opracowanie raportu opierało się na solidnych źródłach naukowych, a wszystkie analizowane gminy miały równy start i szanse na zdobycie punktów, które decydowały o ich ostatecznej pozycji w rankingu.

Łącznie badaniu zostało poddane 728 jednostek – 710 gmin oraz 18 dzielnic m. st. Warszawy. Gmina Zielonki została uhonorowana wyróżnieniem, które otrzymała wraz z 43 innymi gminami. W kategorii strona internetowa nasza gmina uzyskała 7 punktów. Za komunikację mailową w języku polskim otrzymaliśmy 13 punktów, a za komunikację mailową w języku angielskim 7 punktów. Łącznie udało się uzyskać 27 punktów.

Wyróżniono również „Złote Gminy na 5!”, czyli jednostki, które minimum trzy razy z rzędu otrzymały tytuł „Gmina na 5!”.

MS

Poniżej prezentujemy dyplom.

Dyplom dla gminy Zielonki

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content