Skip to main content
search
Aktualności

Gmina Zielonki z kolędą i życzeniami w Krakowie

By 12 grudnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 grudnia 2022 przez KB

11 grudnia podczas Targów Bożonarodzeniowych na krakowskim Rynku Głównym zaprezentowała się gmina Zielonki. To okazja, by co roku pokazać szerokiej publiczności dziedzictwo kulturalne i dorobek artystyczny gminy. Na scenie wystąpiły grupy kolędnicze, wokalne i orkiestry dęte ze świątecznym repertuarem.
– Cieszymy się, że od lat możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu, prezentując gminę Zielonki: osoby, zespoły, stowarzyszenia, ale także naszą kulturę i dziedzictwo, które są pielęgnowane w Zielonkach – mówił przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko.  Wszystkim obecnym bożonarodzeniowe życzenia przekazała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik – Życzymy dużego, dużego śniegu, ale też ciepła rodzinnego i by nikogo nie zabrakło w tym roku przy rodzinnym stole – mówiła.
Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na część artystyczną. Wystąpiły zespoły z gminy Zielonki: Orkiestra Korzkiew, Fermata, Orkiestra Dęta „Wola” z Woli Zachariaszowskiej, „Czerwone Korale”, grupa kolędnicza „Małe Herody” z Przybysławic, Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki, „Folklove”, Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek, grupa kolędnicza z Owczar, Koło Regionalne „Tradycja” z Trojanowic, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bibicach, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach oraz koła gospodyń wiejskich z Owczar, Woli Zachariaszowskiej i Brzozówki. Przerwę techniczną wymuszoną przez opady śniegu doskonale wykorzystał chór Psallite Deo, koncertując wśród ludzi zgromadzonych w krakowskich Sukiennicach.
Na stoisku promocyjnym Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach rozdawano m.in. świąteczne wydanie Wiadomości Lokalnych Gminy Zielonki oraz prezentowano szopkę krakowską wykonaną przez twórcę ludowego Janusza Macałę-Wrześniowskiego. Można było także nabyć świąteczne upominki, smakołyki oraz rękodzieło wykonane przez Stowarzyszenie Perła Pękowic, KGW Owczary i KGW Brzozówka.

– Stroiki przygotowywałyśmy podczas naszych spotkań – mówi przewodnicząca KGW Owczary Zofia Maj – Sprzedajemy także pieczone przez nas ciasta i pierniki w różnych kształtach i rozmiarach – dodaje.
TN, KB

Galeria zdjęć z wydarzenia – część 1, część2.

Opisujemy: występy na scenie grup kolędniczych, wokalnych i orkiestr dętych.

 

 

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content