Skip to main content
search
Relacje

Gminne Dyktando Ortograficzne

By 23 maja 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 maja 2014 przez admin

dyktando1

 

20 maja w Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej odbyło się Gminne Dyktando Ortograficzne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku prócz uczniów z Woli Zachariaszowskiej przybyli reprezentanci ze szkół w Bibicach i Korzkwi.

W części gimnazjalnej dziewięciu uczestników pisało tekst pt. Wczesnowiosenna pogoda oraz dziesięć zdań z wybranych reguł ortograficznych. Dwunastu przedstawicieli ze szkół podstawowych mierzyło się z tekstem o Janie Pawle II na podstawie powieści Mariusza Wollnego Jak Lolek został papieżem. W obydwu etapach uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji.

W części gimnazjalnej I miejsce zajął Maciej Piechota z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej. II miejsce – Zofia Wilk z Zespołu Szkół w Korzkwi, a III miejsce – Paweł Chmura z Zespołu Szkół w Bibicach.
W część dla szkół podstawowych I miejsce zajęła Anna Głuszek z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej oraz Monika Chrzan również z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej.
II miejsce zajęła Anna Klasa z Zespołu Szkół w Bibicach, a III miejsce – Natalia Górowska, z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej

Organizatorzy poloniści ZS w Woli Zachariaszowskiej

dyktando2

dyktando3

dyktando1

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content