Skip to main content
search
Aktualności

Gminne święto poezji

By 9 marca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 marca 2017 przez admin

recytacja17 marca Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zorganizowało Gminny Konkurs Recytatorski. Do tegorocznego konkursu zgłosiły się dzieci i młodzież z terenu gminy Zielonki – w sumie 91 uczestników. Jury konkursu w składzie: aktorka Agnieszka Grochowicz, przewodnicząca jury, aktorka Agata Meyer-Luters oraz aktor Filip Meyer-Luters wyłoniło 7 najlepszych uczestników, którzy 24 marca zaprezentują gminę w eliminacjach powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Do turnieju recytatorskiego każdy z uczestników musiał przygotować jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Młodzież chętnie prezentowała utwory Wandy Chotomskiej, Wisławy Szymborskiej czy ks. Jana Twardowskiego.
W kategorii recytacja klasy I-III szkoły podstawowej I miejsce zajął Bartosz Liziniewicz, II miejsce zajęła Katarzyna Gajda, a III miejsce – Adrian Duliński. Jury przyznało także wyróżnienia dla: Karoliny Grzyb, Maliny Opalskiej, Łucji Klimkowicz i Nadii Tomczyk. Wszyscy laureaci tej kategorii uczęszczają do Zespołu Szkół w Korzkwi.
W kategorii recytacja klas IV-VI szkoły podstawowej I miejsce zajęła Karolina Gajda z Zespołu Szkół w Korzkwi, II miejsce – Oliwia Bończak i Aleksandra Łopata z Zespołu Szkół w Zielonkach, a III miejsce Klaudia Seweryn z Zespołu Szkół w Bibicach. Wśród wyróżnionych osób w tej kategorii znaleźli się: Magdalena Gołda z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej, Natalia Ozimek-Sobota z Zespołu Szkół w Bibicach oraz Marek Rzadkowski z Zespołu Szkół w Bibicach.
W kategorii recytacja gimnazjum przyznano II miejsce Julii Ślusarczyk z Zespołu Szkół w Bibicach oraz wyróżnienie dla Katarzyny Kaczmarczyk z Zespołu Szkół w Zielonkach.
W kategorii Turniej Jednego Aktora nie przyznano I miejsca, II miejsce zajęła Paulina Wierzbicka z Zespołu Szkół w Korzkwi, a III miejsce – Jagoda Wiecha z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Wyróżniono także występ Bartosza Sioły z Zespołu Szkół w Korzkwi.
Uczestnicy turnieju poezji śpiewanej mieli za zadanie zaprezentować repertuar obejmujący utwór śpiewany i recytowany. W tej kategorii I miejsce zajęła Hanna Malinowska z CKPiR w Zielonkach, II miejsce – Maria Hajto i Michał Latinek z CKPiR w Zielonkach, a III miejsce – Kamil Jędralski z CKPiR w Zielonkach, Kamil Sieńko ze Szkoły Podstawowej w Owczarach oraz Małgorzata Łyczko z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej.
Podczas konkursu pamiętano, że 2017 rok został ogłoszony Rokiem Stanisława Wyspiańskiego w gminie Zielonki. Postać artysty, który schyłek życia spędził w Węgrzcach (dziś gmina Zielonki) została wyróżniona podczas konkursu wprowadzeniem specjalnej kategorii. Jej uczestnicy mogli wyrecytować wybrany utwór poetycki lub dramat Stanisława Wyspiańskiego, utwór można było także zaśpiewać. Wyróżnienie w grupie gimnazja/licea zdobyła Patrycja Kremer z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej.
Jestem pod wrażeniem entuzjazmu i przejęcia młodych wykonawców. Myślę, że proces przygotowywania do konkursu oraz sam konkurs i występ są niezwykle rozwijające dla młodych ludzi – rozwija wyobraźnię i komunikatywność, ćwiczy pamięć i koncentrację, oswaja z tremą, kształci poczucie odpowiedzialności za przygotowywany występ – mówiła Agnieszka Grochowicz przewodnicząca jury.
W etapie powiatowym, który odbędzie się 24 marca w Mogilanach wezmą udział: Bartosz Liziniewicz, Karolina Gajda, Paulina Wierzbicka, Jagoda Wiecha, Hanna Malinowska, Maria Hajto oraz Michał Latinek.
KB
Galeria zdjęć: TUTAJ.

powiat2

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content