Skip to main content
search
Aktualności

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach informuje o projekcie „Kierunek Kariera”

By 28 czerwca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2016 przez admin

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach informuje o projekcie „Kierunek Kariera” Informacje o projekcie Kierunek Kariera Z myślą o mieszkańcach naszego regionu, chcąc wesprzeć ich w rozwoju osobistym i zawodowym, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie od stycznia 2016 roku rozpoczął realizację projektu pn. “Kierunek Kariera” przewidzianego do realizacji w ramach działania 10.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Założono, że do 2023 roku w projekcie weźmie udział 46 tysięcy pracujących Małopolan, którzy będą mieli możliwość skorzystać z nowej usługi Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, pod nazwą Bilans Kariery.
Usługa ta skierowana jest do wszystkich, którzy:
– pracują lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniają pracowników;
– mają powyżej 25 lat i wykształcenie, co najwyżej na poziomie zdanej matury lub mają powyżej 50. lat i dowolne wykształcenie;
– mieszkają, uczą się lub pracują w Małopolsce.
Udział w projekcie obejmuje:
– skorzystanie ze specjalistycznej usługi doradczej pn. „Bilans Kariery” w formie podstawowej lub pogłębionej, która polega na przeanalizowaniu posiadanej wiedzy, umiejętności i kompetencji wspólnie z doradcą zawodowym i opracowaniu indywidualnego planu rozwoju zawodowego,
– uzyskanie bonów szkoleniowych na szkolenia komputerowe i językowe lub też przystąpienie do egzaminu z języka obcego.

 

Bilans Kariery to więcej niż CV – przy pomocy specjalistycznych metod doradczych pozwala na dokonanie analizy dotychczasowego doświadczenia, wykształcenia oraz odbytych kursów i szkoleń, a także innych umiejętności, które nie są w żaden sposób udokumentowane.
Bilans Kariery to także pierwszy krok do otrzymania bonów szkoleniowych na szkolenia językowe i komputerowe (bony dostępne będą w drugiej połowie 2016 roku, do ich otrzymania uprawnieni będą wszyscy klienci, którzy skorzystali z Bilansu Kariery), a od przyszłego roku na szkolenia zawodowe. Warunkiem ich otrzymania jest dokonanie wcześniejszej wpłaty 13% wartości otrzymywanych bonów na subkonto określone w umowie o dofinansowanie. Bony będzie można wykorzystać na szkolenia w ciągu 1,5 roku od dnia zawarcia umowy. Oferty szkoleń będą dostępne w bazie tworzonej w ramach projektu. Baza ta będzie obejmowała usługi jedynie tych instytucji szkoleniowych, które spełnią określone wymogi jakościowe i zgodzą się na rozliczanie płatności przy pomocy bonów szkoleniowych.  
Więcej informacji o projekcie udziela:
Biuro Projektu Kierunek Kariera Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie pl. Na Stawach 1 30-107 Kraków
e-mail: kariera@wup-krakow.pl tel. 12 619 84 55, 619 84 59

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content