Skip to main content
search
Relacje

Gminny turniej piłki siatkowej – już po raz szósty

By 30 marca 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2015 przez admin

DSCN9463Doroczne międzyszkolne rozgrywki w siatkówce, w których rywalizują gimnazjaliści z terenu gminy Zielonki, odbyły się 27 marca w hali sportowej w Zielonkach. W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich czterech gimnazjów z terenu gminy Zielonki – z Zielonek, Bibic, Korzkwi i Woli Zachariaszowskiej. Gimnazjaliści z Korzkwi obronili tytuł po raz kolejny. Wraz z nimi na najwyższym stopniu podium stanęły ich szkolne koleżanki: dziewczęta z gimnazjum z Korzkwi. Gratulujemy.

W hali sportowej zawodników przywitała dyrektor Zespołu Szkół w Zielonkach Bożena Nowak, życząc przede wszystkim bezpiecznej gry. I taka była, pod pieczą nauczycieli w-f ze szkoły w Zielonkach. Młodzież dopingował również wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Rozegrano 12 meczy, w systemie „każdy z każdym” po dwa sety do 15 punktów. Najwięcej emocji dostarczył mecz pomiędzy drużynami chłopców z Zielonek i Woli Zachariaszowskiej, który rozstrzygał o trzecim miejscu. Udało się to dopiero po trzecim secie, w którym obie drużyny walczyły z poświęceniem. Sędziował Zdzisław Śpiewla z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Wyniki ukształtowały się następująco; wśród chłopców na I m. – gimnazjum z Korzkwi (opiekun: Dawid Kmak), na II m. – gimnazjum z Bibic (opiekun: Łukasz Osuch), na III m. – gimnazjum z Zielonek (opiekunowie: Zbigniew Rosner i Paweł Zegarek), IV m. – gimnazjum z Woli Zachariaszowskiej (opiekun: Andrzej Cieślak); wśród dziewcząt: na I m. – gimnazjum z Korzkwi (opiekun: Jolanta Jurek-Żak), na II m. – gimnazjum z Zielonek (opiekunowie: Aneta Dragosz i Agnieszka Wypijewska-Kurek), na III m.: gimnazjum z Bibic (opiekun: Iwona Błażejczyk), na IV m. – gimnazjum z Woli Zachariaszowskiej (opiekun: Andrzej Cieślak). Nadmienić należy, że siatkarki i siatkarze z Woli Zachariaszowskiej pojawili się na turnieju po rocznej przerwie.
Turniej nie kwalifikuje do innych zawodów, choć panuje duch rywalizacji, najważniejsza jest dobra zabawa i integracja między szkołami. Na koniec czekały laury. Anna Soblik-Milcz, kierownik Gminnego Zespołu Administracyjnego Szkół, oraz dyrektor Bożena Nowak wręczyły statuetki, dyplomy i nagrody.  
IO

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN6927
DSCN6944
DSCN6989
DSCN9269
DSCN9288
DSCN9329
DSCN9363
Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content