Skip to main content
search
Aktualności

Goście z Estonii w gminie Zielonki

By 7 lutego 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 lutego 2018 przez admin

13DSC028321 i 2 lutego trzy gminy Korony Północnego Krakowa, Wielką Wieś, Zielonki i Michałowice, odwiedzili przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Nelja Valla Kogu z Tallina w Estonii. Spotkanie miało na celu nawiązanie kontaktów celem realizowania w przyszłości międzynarodowego projektu współpracy. W gminie Zielonki goście z Estonii odwiedzili Centrum Integracji Społecznej i Izbę Regionalną w Zielonkach oraz remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach.

W ramach wizyty studyjnej, trzyosobowa estońska delegacja (dzięki funduszom z programu LEADER), miała okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc i obiektów znajdujących się na terenie podkrakowskich gmin. Pierwszego dnia wizyty goście z nadbałtyckiego kraju odwiedzili Urząd Gminy Wielka Wieś w Szycach oraz plac zabaw w Modlnicy.
Z przedstawicielami gminy Zielonki spotkali się w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach. Interesowała ich m.in. integracja mieszkańców gminy, przygotowaliśmy dla nich prezentacje o gminie, a jako przykład integracji Magdalena Listoś, sołtys Węgrzc i Magdalena Filipek opowiedziały o rowerowej grze terenowej, która w zeszłym roku połączyła Węgrzce i Pękowice. Następnie goście mieli okazję podziwiać eksponaty znajdujące się w Izbie Regionalnej w Bibliotece Publicznej w Zielonkach. Niezwykłe wrażenie zrobiła niedawno wybudowana remiza OSP w Bibicach.
W gminie Michałowice zwiedzili Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Kultury i Promocji. Kolejny ciekawy punkt programu to wizyta na terenie Dworu w Michałowicach i Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych. Na koniec dnia spotkali się ze  Stowarzyszeniem Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Michałowice  „Pod Kwitnącą Jabłonią” oraz jednostką OSP w Zagórzycach Dworskich w remizie OSP.
Drugi dzień wizyty zagranicznych gości poświęcony był na przeprowadzenie warsztatów w biurze Lokalnej Grupy Działania Korona Północnego Krakowa w Raciborowicach, podczas których starano się wypracować wspólne ramy i cele przyszłego projektu współpracy. Na zakończenie wizyty studyjnej Estończycy odwiedzili jeszcze Klub Jazdy Konnej „Szary” w Michałowicach oraz plac zabaw powstały w ramach działania LEADER w ramach PROW 2007-2013. Tłumaczenia spotkań z gośćmi na język angielski podjęła się Monika Kwaczała, dyrektor biura LGD KPK.
Red.

Więcej zdjęć: tutaj

4DSC02800
7DSC02808
Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content