Skip to main content
search
Aktualności

„Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Zielonki – etap III” – postęp prac

By 5 grudnia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 grudnia 2014 przez admin

KA 110 Zbiornik Przybysławice mTrwają roboty budowlane w ramach projektu „ Gospodarka wodno-ściekowa gminy Zielonki – etap III”. W miejscowościach Przybysławice, Zielonki, Michałowice budowane są zbiorniki wody pitnej. W Januszowicach, Przybysławicach, Bibicach powstają kolektory kanalizacji sanitarnej. Ponadto w miejscowościach Bibice, Wola Zachariaszowska realizowana jest sieć wodociągowa.

 

Zakończono budowę głównego kolektora kanalizacji sanitarnej w ul. Zamkowej w miejscowości Przybysławice. Roboty budowlane realizowane są w ul. Widokowej i Źródlanej (w związku z czym występują tam utrudnienia w ruchu).  W Januszowicach główny kolektor kanalizacyjny budowany jest wzdłuż dwóch dróg gminnych na wschód od drogi wojewódzkiej 794. Tu również można napotkać na utrudnienia w ruchu.
Sieć wodociągowa jest realizowana wzdłuż ul. Granicznej w miejscowości Wola Zachariaszowska, na odcinku od ul. Leszczynowej w stronę Górnej Wsi (gm. Michałowice) oraz w rejonie drogi krajowej E7 w miejscowości Bibice.
Zakończono budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Prywatnej (Zielonki) i w ul. Brzozowej (Bibice).  Do realizacji pozostała przepinka istniejącej pompowni w rejonie pętli w Zielonkach na Marszowcu i likwidacja tej pompowni.
Nadal trwają, rozpoczęte z końcem września, prace związane z budową zbiorników wody pitnej w Przybysławicach, Zielonkach (przy ujęciu S3) oraz w Michałowicach na Komorze.
Przypomnijmy, że projekt „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Zielonki – etap III” obejmuje budowę sieci kanalizacyjnej o długości 14 km wraz z dwoma przepompowniami ścieków, budowę sieci wodociągowej o długości 8 km oraz 3 zbiorników wody pitnej i budowę hydroforni. Wartość całego projektu to 11.900.000 zł, z czego dotacja zewnętrzna pozyskana przez gminę w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 7 mln zł.

KA Kanalizacja ogólne m
Budowa kanalizacji ul.
 
KA wodociąg Podlesie Graniczna 1 m
Budowa wodociągu Bibice
KA Bibice Zielonki Łąkowa Kanalizacja m
Budowa kanalizacji Bibice – Zielonki
KA 096 Zbiornik Zielonki m
Budowa zbiornika wody pitnej w Zielonkach
KA 110 Zbiornik Przybysławice m
Budowa zbiornika w Przybysławicach
KA 128 Zbiornik Michałowice m
Budowa zbiornika na Komorze w Michałowicach

MKF

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content