Skip to main content
search
Aktualności

Gospodarowanie odpadami komunalnymi – przypominamy o opłatach i możliwości ich wnoszenia w formie bezgotówkowej

By 3 marca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 marca 2017 przez admin

bankSzanowni Państwo, przypominamy o terminowym obowiązku wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi tj. z dołu do 15. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Stawka opłaty w roku 2017 nie zmieniła się i wynosi 10 zł od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość w przypadku odpadów segregowanych oraz 19 zł od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość w przypadku braku segregacji odpadów. W rozwinięciu wiadomości informujemy również o możliwościach wnoszenia opłat w formie bezgotówkowej.

Jednocześnie informujemy Państwa, że  nie będą wysyłane zawiadomienia o wysokości opłat. Jeżeli ktoś z Państwa chce otrzymać harmonogram opłat prosimy o kontakt z Referatem Komunalnym Urzędu Gminy.
Indywidualne konta, na które wnosiliście Państwo opłaty, nie zmieniły się,  i są takie same jak w roku ubiegłym 2016.
Informujemy, że istnieje możliwość wnoszenia opłat w kasie urzędu  także w formie bezgotówkowej tj. kartą płatniczą, bez ponoszenia dodatkowych opłat, dzięki kontynuacji projektu pilotażowego organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Krajową Izbę Rozliczeniową „Akceptacja płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem terminali POS w jednostkach administracji publicznej”, w którym udział bierze nasz Urząd.
O swoich płatnościach możecie Państwo dowiedzieć się i wnosić je za pomocą usługi PayByNet-u poprzez portal e-Urząd. W tym celu należy na stronie www.zielonki.pl w zakładce e-Urząd zarejestrować się i uzyskać dostęp do informacji o swoich płatnościach tj. wypełnić formularz utworzenia konta, który znajduje się na platformie e-Urząd w zakładce Katalog usług, i złożyć go elektronicznie. Więcej informacji na stronie www.zielonki.pl na platformie elektronicznej e-Urząd.

Miło nam poinformować, że w usłudze  WebPOS Paybynet, obok Banku Pekao S.A. (PeoPay) oficjalnie pojawił się kolejny Bank – PKO Bank Polski. PKO BP udostępnił swoim klientom możliwość dokonywania opłat administracyjnych w urzędach za pomocą kodu blik z poziomu aplikacji banku o nazwie IKO. Klienci Banku PKO BP mogą wnosić opłaty telefonem, w schemacie płatności przez blik, na stanowiskach pracowników Referatu Dochodów i Budżetu naszego Urzędu, którzy mają aktywowany dostęp do panelu WebPOS Paybynet. Wygenerowanie takiej płatności do aplikacji IKO w Banku PKO BP przez pracownika Urzędu polega na wprowadzeniu w panelu WebPOS Paybynet: kwoty transakcji oraz 6-cyfrowego kodu blik  i kliknięciu przycisku “wyślij”. Kod blik pracownik Urzędu każdorazowo otrzymuje od Interesanta-Klienta Banku PKO BP, a zarazem użytkownika aplikacji IKO, który będzie chciał skorzystać z tej formy płatności.

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszych e-usług.
Dziękujemy za terminowe wpłaty.

Referat Dochodów i Budżetu

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content