Skip to main content
search
Relacje

Gratulacje dla OSP Bosutów!

By 1 lipca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 lipca 2014 przez admin

zawody1

29 czerwca na boisku Towarzystwa Sportowego Węgrzce odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Osiem drużyn żeńskich i osiemnaście drużyn męskich z terenu powiatu krakowskiego pokazało czym jest sportowa rywalizacja, wytrwałość w dążeniu do celu i umiejętność pracy w zespole. Drużyna kobieca OSP Bosutów zdobyła miejsce drugie, a drużyna męska z Bosutowa miejsce pierwsze.

Witam przedstawicieli najlepszych gmin powiatu krakowskiego. Życzę wam sukcesów w ćwiczeniach i tego abyście te ćwiczenia skończyli bezpiecznie – mówił Józef Krzyworzeka, starosta powiatu krakowskiego podczas otwarcia zawodów.
Nad ich przebiegiem czuwał sędzia główny mł. bryg. Mariusz Bałazy. Tradycyjnie druhowie startowali w dwóch konkurencjach. Na początku sprawdzali swoje przygotowanie kondycyjne i sprawnościowe podczas sztafety pożarniczej 7×50 metrów z przeszkodami, a później w ćwiczeniu bojowym z wykorzystaniem motopomp.
Gminę Zielonki, gospodarza imprezy, reprezentowali strażacy z OSP Bosutów oraz OSP Trojanowice, które w końcowej rywalizacji zajęli miejsce 18. Niestandardowe rozwiązywanie napotkanych problemów, kreatywność i spryt – tymi cechami wykazały się druhny biorące udział w zawodach, a każda ze startujących drużyn ukończyła wszystkie konkurencje.
W klasyfikacji drużyn kobiecych miejsce III zajęły druhny z OSP Jeziorzany (125,32 pkt), miejsce II OSP Bosutów (120,59 pkt), a miejsce I OSP Miłocice (119,07 pkt). Wśród mężczyzn najlepsi w powiecie krakowskim okazali się druhowie z jednostki OSP w Bosutowie z wynikiem 92,62 pkt. Drugie miejsce przypadło w udziale druhom z OSP Miłocice (103,47 pkt), a trzecie OSP Wawrzeńczyce (106,28 pkt).
W oczekiwaniu na wyniki rozegrano zawody VIP-ów polegające na jak najszybszym przecięciu drewnianej beli. W tej konkurencji wygrali starosta Józef Krzyworzeka wraz z wójtem gminy Zielonki Bogusławem Królem.
Zawody obserwowali prócz starosty krakowskiego Józefa Krzyworzeki przedstawiciele powiatu, st. bryg. mgr inż. Ryszard Gaczoł, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie; Leszek Zięba wiceprezes ZOW ZOSP PR; burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu krakowskiego; wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz przedstawiciele rady gminy.
Gratuluję ducha sportowego, którego pokazaliście na tych zawodach. Stworzyliście fantastyczną atmosferę. Prócz rywalizacji sportowej wykazaliście się dużymi umiejętnościami strażackimi i za to wam dziękuję – mówił na zakończenie uroczystości komendant Ryszard Gaczoł.
KB

Galeria zdjęć w ALBUMIE.

zawody2

zawody3

zawody4

zawody5

zawody

zawody6

zawody7

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content