Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Gratulacje i medale za 50 lat wspólnego życia

By 20 maja 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 20 maja 2022 przez IO

58 par z gminy Zielonki świętowało jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Były to pary, których ślub odbył się w 1970 r. oraz 1971 r. Z tej okazji małżonkowie zostali uhonorowani medalami przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas uroczystości, która odbyła się 19 maja w imieniu głowy państwa jubilatów odznaczył wójt Bogusław Król. Życzenia i gratulacje przekazał wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Krzysztof Olawski.

– Gratuluję zdrowia, wytrwałości miłości i umiejętności życia razem przez półwieku. To jest olbrzymia sztuka, żeby przez 50 lat umieć ze sobą współpracować, rozwiązywać nieporozumienia. Jesteście wzorem dla młodych par – mówił wójt gminy Zielonki Bogusław Król.
Złote pary to: z Batowic Małgorzata i Tadeusz Palej, z Bibic: Emilia i Czesław Dziaduś, Małgorzata i Władysław Plewniak, Zofia i Edward Skorupa, Helena i Jan Wadowscy, Krystyna i Julian Wenc, Janina i Janusz Kucharscy, z Bosutowa: Krystyna i Andrzej Polczyk, z Dziekanowic: Józefa i Stefan Mrózek, z Garlicy Duchownej: Zofia i Mieczysław Mućka, z Garlicy Murowanej: Barbara i Andrzej Heród, Teresa i Marian Knapik, Stanisława i Stanisław Stańczyk, Bronisława i Józef Suder, Krystyna i Ryszard Żółtek, z Garliczki: Krystyna i Jerzy Habera, z Grębynic: Zuzanna i Łukasz Zapart, z Korzkwi: Krystyna i Tadeusz Krzywda, Maria i Albin Dulińscy, z Owczar: Teresa i Bogdan Tomczyk, Zofia i Jerzy Kwiecień, Teresa i Jan Ozga, Zdzisława i Marian Kluczewscy, z Pękowic: Alina i Marian Jamborscy, z Przybysławic: Anna i Kazimierz Derdaś, z Trojanowic: Zofia i Marian Siwek, Sabina i Wiesław Chrzan, z Węgrzc: Zofia i Michał Daszkiewicz, Maria i Józef Masłowscy, Maria i Roman Miśtal, Helena i Andrzej Nosal, Grażyna i Franciszek Rożek, Krystyna i Tadeusz Stolarscy, Barbara i Stanisław Popiołek, Maria i Władysław Duniec, Janina i Tadeusz Mandela, Maria i Stanisław Seweryn, z Woli Zachariaszowskiej: Janina i Zdzisław Bańka, Alfreda Rzepiela-Chlebowska i Andrzej Chlebowski, Józefa i Jerzy Walczak, z Zielonek: Renata i Stanisław Dobosz, Helena i Marian Komenda, Zofia i Stanisław Komenda, Janina i Tadeusz Kurek, Jadwiga i Jan Kusińscy, Leokadia i Ryszard Piątek, Maria i Józef Pawlik, Maria i Ryszard Ptak, Anna i Jerzy Sikora, Krystyna i Adam Studziżba, Elżbieta i Kazimierz Wilk, Anna i Bolesław Zabiegaj, Halina i Ryszard Zych, Anna i Kazimierz Kafel, Maria i Władysław Nalepa, Krystyna i Stefan Prochal, Halina i Władysław Siwek, Zofia i Andrzej Olesiak.
Jubilatów, gości oraz radnych i sołtysów z gminy Zielonki powitała Marta Kazior kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, która od wielu lat organizuje w gminie uroczystość Złotych Godów dla jej mieszkańców. Wzruszenie wśród jubilatów wywołał “Marsz Mendelsona” , a “Sto lat” zagrała Jurajska Kapela Folklorystyczna, która działa pod auspicjami gminnego Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji. Muzycy wystąpili także później w części artystycznej.
– Gratuluję Państwu i życzę 100 lat i więcej, w zdrowiu, szczęściu, razem – życzył wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Krzysztof Olawski.
KB

Więcej zdjęć: galeria na FB

Close Menu
 
22 lutego 2024
Skip to content