Skip to main content
search
Aktualności

Grębynice w piknikowym nastroju

By 2 sierpnia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2021 przez admin

Grebynice1

31 lipca w Grębynicach odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców. Spotkanie zorganizowali sołtys Adam Duliński wraz z radą sołecką, przy współpracy ze strażakami z OSP Grębynice. Po przerwie związanej z obostrzeniami covidowymi, mieszkańcy chętnie uczestniczyli w spotkaniu i zabawie tanecznej.


Impreza została zorganizowana na nowej, 24-arowej działce sołeckiej przy ulicy Orlich Gniazd.
– W końcu doczekaliśmy się integracyjnego miejsca, z placem zabaw i możliwością organizacji imprez okolicznościowych. Zabawki na placu zabaw dopiero co zostały zamontowane i już wkrótce będzie można z niego skorzystać. Cały teren został także ogrodzony – cieszył się sołtys Adam Duliński.
Na placu zabaw zamontowano: zamek, piaskownicę, podwójną huśtawkę z bocianim gniazdem, huśtawkę ważkę oraz linarium – stożek. W drugim etapie powstanie siłownia zewnętrzna z trzema podwójnymi stanowiskami, altana oraz trawiaste boisko do gry w piłkę nożną.
Od kilku lat sołtys Grębynic organizuje w okresie wakacyjnym piknik dla mieszkańców. Niestety w minionym roku nie było to możliwe ze względu na sytuację epidemiczną. Tym bardziej tegoroczna impreza była wyczekiwana. Wśród zaproszonych gości byli m.in. radna gminy Zielonki Joanna Kwaśny, sołtys Garlicy Duchownej Artur Nogieć, członkowie Koła Miłośników Kultury Grębynic, Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic, druhny i druhowie z OSP oraz mieszkańcy. Była to idealna okazja do spotkania i rozmowy, m.in. o nowych inwestycjach w okolicy i nadchodzących wydarzeniach. Najmłodsi już nie mogą się doczekać nowego roku szkolnego w nowoczesnym budynku wybudowanym w Przybysławicach. Starsi wyczekują kolejnych imprez organizowanych w gminie m.in. dożynek gminnych, które odbędą się w Owczarach 28 sierpnia. Prócz sąsiedzkich dyskusji nie zabrakło tańców przy muzyce zespołu Barwa.
KB

grebynice2grebynice3grebynice5grebynice11grebynice4

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content