Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Grębynicka integracja

By 3 czerwca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2024 przez KB

1 czerwca w Grębynicach odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców. Spotkanie zorganizowali kolejny już raz, sołtys Adam Duliński wraz z radą sołecką i Ochotniczą Strażą Pożarną Grębynice. Była to także okazja do świętowania Dnia Dziecka.

Na 24-arowej działce sołeckiej przy ulicy Orlich Gniazd przygotowano wiele atrakcji. Tu dzieci do woli mogły się bawić na placu zabaw, który w zeszłym roku został doposażony w piłkochwyty i oświetlenie obejmujące cały teren. Animacje z chustą, zajęcia z pierwszej pomocy i pokaz sprzętu pożarniczego przyciągnęły uwagę najmłodszych. Dzieci z zaciekawieniem brały udział w wykładach przybliżających prace strażaków ochotników. Prowadzili je Michał Kozioł i Aneta Słomka. To oni raz w tygodniu zapraszają najmłodszych na strażackie zajęcia do remizy. Prócz zabawy na dmuchańcach można się było wybrać na przejażdżkę bryczką. Zła pogoda nie przeszkodziła w integracji. Przed burzową pogodą chroniły namioty rozłożone przez strażaków, a o słodki poczęstunek zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Był czas na sąsiedzkie dyskusje oraz tańce przy muzyce zespołu Barwa.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt gminy Zielonki Mirosław Golanko, przewodniczący rady gminy Zielonki Tadeusz Łysek, wiceprzewodnicząca rady gminy Zielonki Magdalena Listoś, radna gminy Zielonki Elżbieta Cich oraz sołtys Garlicy Duchownej Artur Nogieć.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom za to, że po raz kolejny uczestniczyli w naszym integracyjnym pikniku. Podziękowania kieruję także wszystkim tym osobom, które pomogły w organizacji tego wydarzenia – podsumował sołtys Adam Duliński.

KB

Fotografie przedstawiają uczestników pikniku integracyjnego w Grębynicach

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content