Skip to main content
search
Relacje

Hej kolęda, kolęda z GOPS w Zielonkach

By 21 grudnia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 grudnia 2016 przez admin

DSC0992920 grudnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach zaprosił osoby starsze i samotne z terenu gminy Zielonki na wspólne kolędowanie przy stole, na którym czekał i opłatek i wigilijne smakołyki. Życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok popłynęły z wielu stron. Spotkanie GOPS zorganizowało we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji, Środowiskowym Domem Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej oraz Biblioteką Publiczną w Zielonkach. Pogoda sprzyjała frekwencji, w spotkaniu, które miało miejsce w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach, wzięło udział blisko 160 osób.

Podkreślano, że w tym roku szczególnie dopisały grupy – była mocna reprezentacja Klubu 60+ z przewodniczącą Gminnej Rady Seniorów Zofią Kupiec-Czaplak, zespół Bel Canto, który przygotował występ z pastorałkami, a potem przewodził śpiewaniu kolęd, przyjechali członkowie Koła Seniora z Węgrzc oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Woli Zachariaszowskiej, współorganizującego spotkanie.
W CIS osoby starsze i samotne mogły spotkać się ze sobą, ale i z pracownikami ośrodka pomocy społecznej i samorządowcami – przybyłych serdecznie powitała Iwona Wardęga-Łechwan, kierownik GOPS, życzenia błogosławieństwa Bożego goście usłyszeli od przewodniczącego Rady Gminy Zielonki Ryszard Krawczyka, w wigilii towarzyszyli radny powiatu krakowskiego Wojciech Karwat, radni gminy Zielonki Anna Sieńko i Władysław Orzechowski oraz szefowie gminnych instytucji, które pomogły GOPS zorganizować spotkanie: dyrektor CKPiR Marek Płachta, kierownik ŚDS w Woli Zachariaszowskiej Robert Kowalski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński. Wspólną modlitwę odmówiono z księdzem Janem Przybockim, proboszczem bibickiej parafii i Alojzym Strączkiem, ks. seniorem z zieloneckiej parafii, który poświęcił opłatki.
Jedno życzenie powtarza się na dorocznych spotkaniach, wciąż aktualne, żeby się spotkać za rok w tym gronie. Życzenia zdrowia, zgody, a także żeby dawane dobro wracało, płynęły między mieszkańcami naszej gminy z różnych miejscowości.
Ośrodek zadbał o dojazd uczestników, o smakołyki wigilijne – barszcz z uszkami, smażoną rybę i pyszne ciasta, a były jeszcze słodkości na drogę. Tradycją spotkania jest, że pracownicy ośrodka podejmują swoich gości podając do stołu. Artystyczną część programu otworzył Władysław Kućmierczyk kabaretowym monologiem o treści obyczajowej, pani Janina Chrzan z chóru Bel Canto wyrecytowała wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, a pod kierunkiem Wojciecha Karwata chór działający przy CKPiR wykonał pastorałki. Dzięki przygotowanym śpiewnikom i przy akompaniamencie na akordeonie śpiewano ulubione polskie kolędy.
„Kochajmy się wzajem, a świat będzie rajem, Hej kolęda, kolęda!” – cytował kantyczkę z 1911 roku Wojciech Karwat. I trudno się nie zgodzić.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSC00007
DSC00014
DSC00020
DSC09912
DSC09943
DSC09980
Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content